کد خبر:1048
پ

آموزش تصویری سرچ در اینستاگرام + افراد و هشتگ

مقدمه‌ای در مورد سرچ یا جستجو در اینستاگرام تصور کنید که یک اکانت اینستاگرام ساخته‌اید و حال قصد دارید که از این شبکه اجتماعی و قابلیت‌های آن استفاده کنید. همانطور که می‌دانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است و پست‌هایی که در آن ارسال می‌شوند یا از نوع عکس هستند و یا از نوع […]

مقدمه‌ای در مورد سرچ یا جستجو در اینستاگرام

تصور کنید که یک اکانت اینستاگرام ساخته‌اید و حال قصد دارید که از این شبکه اجتماعی و قابلیت‌های آن استفاده کنید. همانطور که می‌دانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است و پست‌هایی که در آن ارسال می‌شوند یا از نوع عکس هستند و یا از نوع ویدیو! حال اگر به دنبال عکس یا ویدیوی خاصی باشید چگونه می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید؟ مسلما اینستاگرام راه چاره‌ای برای این موضوع اندیشیده است. راه حل این مشکل قابلیت سرچ یا جستجو در اینستاگرام است!

Instagram 840x560 305x173 - آموزش تصویری سرچ در اینستاگرام + افراد و هشتگ

به موجب وجود قابلیت سرچ یا جستجو در اینستاگرام ، کاربر می‌تواند موضوعات مورد نظر خود را جستجو کرده و به لیست پست‌های مرتبط با آن موضوع دست پیدا کند. نحوه عملکرد قابلیت جستجو در اینستاگرام بسیار شبیه به عملکرد موتورهای جستجوگر گوگل است، البته با این تفاوت که امکان جستجوی جملات در اینستاگرام ارائه نشده و نتایج آن فقط شامل عکس و ویدیو می‌شوند. اینستاگرام به منظور یافتن پست‌های مرتبط با موضوع جستجو شده کاربر از هشتگ‌ها استفاده می‌کند.

 

photo 2021 04 15 15 34 33 - آموزش تصویری سرچ در اینستاگرام + افراد و هشتگ

  • در قسمت Top میتوانید اسم دوستان خود را سرچ کنید و آنها را فالو یا دنبال کنید
  • در قسمت Tag میتوانید کلمه ای که دنبال آن هستید بعنوان مثال فوتبال را سرچ کنید و وارد هشتگ #فوتبال شوید و پست های مربوطه را مشاهده کنید
بیشتر بخوانید :   رفع مشکل پوشش خبری بازخوانی نمیشود

 

چگونه تاریخچه یا آرشیو جستجوی اکانت خود را حذف کنیم؟

پس از جستجو موضوعات مختلف در اینستاگرام، موارد مورد نظر به صورت تاریخچه یا آرشیو در حافظه اینستاگرام ذخیره می‌شوند. این رویکرد بسیار شبیه به عملکرد مرورگر کامپیوترهاست. اینستاگرام این امکان را فراهم می‌کند تا کاربر آرشیو یا تاریخچه جستجوی اکانت خود را حذف کند. برای انجام این عمل باید مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا به بخش پروفایل که با نماد آدمک نمایش داده شده مراجعه کنید.
  • در دستگاه‌های آی او اسی و ویندوزفون‌ها، آیکون خورشید موجود را انتخاب کنید. در دستگاه‌های اندرویدی باید آیکون سه نقطه را انتخاب کنید.
  • حال کافیست که در لیست گزینه‌های ارائه شده، گزینه Clear Search History را انتخاب نمایید.

 

ممنون از مطالعه شما از سایت اینستاگرام فا 🙂 هرگونه مشکل خود را در قسمت نظرات همین پست ارسال کنید

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام