کد خبر:11585
پ

صادرات فناوری از آمریکا به چین محدودتر می شود

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، هدف این اقدامات قطع دسترسی چین به فناوری های پیشرفته نیمه رسانا است. نشریه نیویورک تایمز نخستین رسانه ای بود که اعلام کرد محدودیت های جدید احتمالا در روزهای آینده اعمال می شوند و دولت آمریکا قصد دارد فروش میکروتراشه های ساخت این کشور برای پروژه های […]


4137130 - صادرات فناوری از آمریکا به چین محدودتر می شود

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز، هدف این اقدامات قطع دسترسی چین به فناوری های پیشرفته نیمه رسانا است. نشریه نیویورک تایمز نخستین رسانه ای بود که اعلام کرد محدودیت های جدید احتمالا در روزهای آینده اعمال می شوند و دولت آمریکا قصد دارد فروش میکروتراشه های ساخت این کشور برای پروژه های ابررایانشی و مراکز داده چینی را محدود کند.

ماه گذشته اعلام شد دولت بایدن تصمیم دارد در اکتبر محدودیت های گسترده تری بر محموله های تراشه آمریکایی به چین وضع کند که در حوزه هوش مصنوعی و توسعه ابزارهای تراشه سازی به کار می رود.

بیشتر بخوانید :   گوگل در روسیه ۱۵ میلیون روبل جریمه شد

این قوانین بخشی از تلاش های گسترده آمریکا برای کنترل فناوری هستند که احتمالا از آن برای پشتیبانی ارتش چین استفاده می شود. جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا ماه گذشته در یک سخنرانی اعلام کرد نظارت بر صادرات فناوری یک ابزار استراژتیک در آمریکا و  متحدانش است تا هزینه هایی را بر دشمنان شان تحمیل کنند  و حتی با گذر زمان قدرت های آنها در میدان جنگ را نیز کاهش دهند.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام