کد خبر:12878
پ

اظهارنظر وزارت صمت در مورد واردات ماشین آلات و تجهیزات خط تولید

‌به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد موسوی معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزیر صمت در نامه‌ای به مدیران کل اداره صمت استان‌ها و جنوب کرمان موضوع مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده را ابلاغ کرد. در این نامه آمده است: با عنایت به نامه شماره ۶۰/‏۱۱۳۱۵۷‬ مورخ ۴ مرداد ۱۴۰۱ دفتر […]

‌به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد موسوی معاون صنایع ماشین آلات و تجهیزات وزیر صمت در نامه‌ای به مدیران کل اداره صمت استان‌ها و جنوب کرمان موضوع مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده را ابلاغ کرد.

در این نامه آمده است: با عنایت به نامه شماره ۶۰/‏۱۱۳۱۵۷‬ مورخ ۴ مرداد ۱۴۰۱ دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید در رابطه با ورود ماشین آلات و تجهیزات خط تولید توسط واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی مجاز بدون دریافت مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده، به پیوست نامه شماره ۶۰/‏۱۵۶۹۹۳‬ مورخ ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ اداره کل حقوقی وزارت متبوع در خصوص حکم بند الف ماده ۳۹ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور جهت اطلاع ارسال می‌گردد.

لازم به ذکر است به منظور بهره مندی متقاضیان از تسهیلات فوق الذکر فرایند مذکور بر اساس رویه اشاره شده در بند ۲ دستورالعمل اجرایی موضوع ماده ۳۹ به شماره ۸۶۳۹۱ مورخ ۷ مرداد ۱۳۹۶ جهت ارائه اطلاعات از طریق سامانه بهین یاب، راه اندازی گردیده است. این مهم در خصوص متقاضیانی که پیش از راه اندازی فرایند فوق الذکر نسبت به ترخیص کالا اقدام نموده اند نیز قابل انجام است. لذا مقتضی است اطلاع رسانی مناسب به ذی نفعان صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید :   ۳۰ هزار شناسه عمومی کالا روی درگاه سازمان مالیاتی بارگزاری شد

گفتنی است، بنده الف ماده ۳۹ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور به این شرح است: وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی کشور) برای ورود ماشین آلات و تجهیزات خطوط تولید که توسط واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی مجاز، با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت با رعایت مقررات قانونی ذی ربط بدون دریافت مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷ و با اخذ تضمین لازم، اجازه ترخیص از گمرکات کشور را صادر می‌کند.

4303545 - اظهارنظر وزارت صمت در مورد واردات ماشین آلات و تجهیزات خط تولید

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام