کد خبر:12935
پ

بهره‌مندی ۶۷ درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از طرح هادی

به گزارش اینستاگرام فا، اصغر گونجی همزمان با هفته روستا اظهار کرد: اجرای طرح هادی روستا و بهسازی محیط روستاها یکی از وظایف مهم و تأثیرگذار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین در سطح روستاهای استان بوده که از گذشته آغاز و در حال حاضر نیز ادامه دارد. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین اضافه […]


3487627 - بهره‌مندی ۶۷ درصدی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از طرح هادی

به گزارش اینستاگرام فا، اصغر گونجی همزمان با هفته روستا اظهار کرد: اجرای طرح هادی روستا و بهسازی محیط روستاها یکی از وظایف مهم و تأثیرگذار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین در سطح روستاهای استان بوده که از گذشته آغاز و در حال حاضر نیز ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین اضافه کرد: طرح بهسازی روستا که شامل تعیین حدود و اجرای معابر اصلی و فرعی روستا و اجرای عملیات مختلف عمرانی از جمله سنگفرش و آسفالت، جوی و جدول، فضاهای عمومی رفاهی نظیر پیاده روسازی، فضای سبز و سایر اقدامات عمرانی بوده که همین مساله علاوه بر تغییر چهره اصلی روستا، در نهایت باعث ماندگاری روستاییان در محیط زندگی خود و کاهش موج مهاجرت از روستا به شهر می‌گردد.

وی عنوان کرد: ۲۳۶ روستا در فازهای اجرایی مختلف طی سال گذشته و از محل اعتبارات ملی، استانی و مشارکت دهیاری‌ها وارد مرحله اجرای طرح هادی شده‌اند و مجموع اعتبارات تخصیص یافته در این بخش ۲ هزار و ۶۶۸ میلیارد ریال بوده است.

بیشتر بخوانید :   خودروسازان انتقادهای منطقی مردم را بشنوند

این مسئول به موضوع تخصیص اعتبارات قیر رایگان برای بهسازی محیط روستاهای استان اشاره کرد و گفت: از سال ۹۴ تا ۹۹ در ۲۷۲ روستای استان قزوین با مساحتی بالغ بر یک میلیون و ۷۵۰ هزار متر مربع عملیات آسفالت گرم اجرا شده است.

گونجی مطرح کرد: طی ساری جاری در راستای اجرای اعتبارات قیر رایگان برای ۱۳۷ روستای استان و برای مساحتی بالغ بر ۶۲۰ هزار متر مربع این مساله تخصیص یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین در خاتمه با بیان این موضوع که درصد برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از محل اجرای طرح هادی روستایی در استان را ۶۷ درصد است خاطر نشان کرد: درصد برخورداری روستاهای کشور از محل اجرای این طرح به طور متوسط ۵۷ درصد است.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام