کد خبر:12958
پ

«ایل راه» اصلی عشایر در خوزستان بهسازی و مرمت شود

به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان ظهر امروز سه شنبه در نشست کارگروه استانی مدیریت چرای دام، کنترل پروانه و ساماندهی کوچ پاییزه استان خوزستان با اشاره به حضور عشایر در استان اظهار کرد: خوزستان یکی از قطب‌های عشایر در کشور به شمار می‌رود که در فصل پاییز و زمستان پذیرای عشایر کوچ‌رو است و […]


1665488016 702 4303016 - «ایل راه» اصلی عشایر در خوزستان بهسازی و مرمت شود

به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان ظهر امروز سه شنبه در نشست کارگروه استانی مدیریت چرای دام، کنترل پروانه و ساماندهی کوچ پاییزه استان خوزستان با اشاره به حضور عشایر در استان اظهار کرد: خوزستان یکی از قطب‌های عشایر در کشور به شمار می‌رود که در فصل پاییز و زمستان پذیرای عشایر کوچ‌رو است و به عنوان یکی از استان‌های مهمان‌پذیر با تنوعی از اقوام است.

خلیلیان در خصوص کوچ درون استانی عشایر بیان کرد: حضور عشایر در خوزستان پدیده‌ای در زندگی است که باید اقدامات به گونه‌ای ساماندهی شود تا نیازهای عشایر تأمین خواهد شد.

وی، عشایر را قشر مولد در جامعه دانست و تصریح کرد: باید از عشایر حمایت شود و فعالیت‌های فنی را در زمینه تولیدات عشایری انجام دهیم؛ همچنین اقتصاد عشایر دانش بنیان شود.

بیشتر بخوانید :   راهیان نور دریایی نمایش اقتدار رزمندگان است

استاندار خوزستان پیرامون راه‌اندازی سامانه پیامکی از سوی صداوسیما افزود: هواشناسی خوزستان باید وضعیت آب و هوایی را به اطلاع عشایر برساند.

خلیلیان ادامه داد: با توجه به فرارسیدن کوچ عشایر در استان اقدامات لازم از سوی دستگاه‌ها فراهم شده است؛ همچنین صدا و سیما گزارش‌هایی را از حرکت و کوچ عشایر تهیه کند.

وی گفت: ایل راه اصلی عشایر که از سمت اندیکا به چهارمحال متصل می‌شود برای استان حائز اهمیت است و با توجه به تأکیدات رئیس جمهور امسال باید به پایان برسد.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام