کد خبر:13066
پ

ایران میزبان مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا شد

به گزارش اینستاگرام فا، کنفدارسیون والیبال آسیا اعلام کرد با درخواست میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۳ موافق است. AVC دهه نخست شهریورماه سال ۱۴۰۲ را برای برگزاری این رقابت‌ها پیشنهاد داده و قرار است فدراسیون والیبال ایران نیز با توجه به تقویم اجرایی خود زمان نهایی را اعلام کند. ملی‌پوشان والیبال ایران […]


4269074 - ایران میزبان مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا شد

به گزارش اینستاگرام فا، کنفدارسیون والیبال آسیا اعلام کرد با درخواست میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی مردان آسیا ۲۰۲۳ موافق است.

AVC دهه نخست شهریورماه سال ۱۴۰۲ را برای برگزاری این رقابت‌ها پیشنهاد داده و قرار است فدراسیون والیبال ایران نیز با توجه به تقویم اجرایی خود زمان نهایی را اعلام کند.

ملی‌پوشان والیبال ایران که در سال ۲۰۰۳ نخستین مدال خود در این مسابقات را به رنگ برنز کسب کردند، در سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ با کسب مدال طلا بر بام قاره کهن آسیا ایستادند.

دو مدال نقره در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۵ از دیگر دستاوردهای والیبال ایران در مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیاست و تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۲۳  در تهران به دنبال پنجمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها است.

بیشتر بخوانید :   از جلسات مشکوک تا تغییر گل‌محمدی/تنها ابهام برای دیدار با استقلال

بیست و یک دوره گذشته مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا به میزبانی ۱۲ کشور این قاره کهن برگزار شده است که جمهوری اسلامی ایران با چهار میزبانی (۱۹۹۹، ۲۰۱۱، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹) در صدر این جدول قرار دارد و والیبال ایران در سال ۲۰۲۳ پنجمین میزبانی خود از این مسابقات را تجربه خواهد کرد.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام