کد خبر:13093
پ

کانال مغان در صدر مرگبارترین منابع آبی اردبیل

به گزارش خبرنگار مهر، علی حیدری اناری ظهر سه‌شنبه در جلسه کمیته حقوقی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهار کرد: همکاران ما در شرکت و حوزه‌های منابع آبی از آغاز فصل گرما هشدارهای ایمنی را به شهروندان ارائه می‌کنند. وی با انتقاد از اینکه در بسیاری از موارد این هشدارها جدی گرفته نمی‌شود، تصریح کرد: از […]


4083398 - کانال مغان در صدر مرگبارترین منابع آبی اردبیل

به گزارش خبرنگار مهر، علی حیدری اناری ظهر سه‌شنبه در جلسه کمیته حقوقی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اظهار کرد: همکاران ما در شرکت و حوزه‌های منابع آبی از آغاز فصل گرما هشدارهای ایمنی را به شهروندان ارائه می‌کنند.

وی با انتقاد از اینکه در بسیاری از موارد این هشدارها جدی گرفته نمی‌شود، تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۲ نفر به علت بی‌توجهی به هشدارهای ایمنی در تأسیسات آبی و آبگرم‌های استان جان خود را از دست داده‌اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل از غرق شدن ۱۴ نفر از ابتدای امسال تاکنون در منابع آبی اردبیل خبر داد و گفت: ۱۴ مورد غرق‌شدگی در مناطق مختلف استان ثبت شده که از این تعداد ۱۰ نفر در منابع آبی از جمله رودخانه‌ها، مخازن آبی پشت سدها و کانال‌های آب، ۲ نفر در آبگرم‌ها جان خود را از دست داده و ۱۲ نفر دیگر نیز با انجام عملیات نجات و اقدامات پزشکی به موقع از مرگ نجات یافته‌اند.

بیشتر بخوانید :   دیدار بانوان تربت جام با امام جمعه اهل سنت

حیدری شنا در منابع آبی پرخطر را در فصل گرما به رغم هشدارها و اطلاعیه‌ها در سدها و تأسیسات آبی یادآور شد و افزود: این امر همواره با خطرهای جانی و احتمال غرق شدن همراه بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: کانال مغان با ثبت هفت مورد غرق‌شدگی بیشترین آمار مرگ در تأسیسات آبی استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل با بیان اینکه شنا نکردن در منابع آبی مختلف بهترین و ایمن‌ترین توصیه به شهروندان برای مواجه نشدن با مرگ است، اضافه کرد: شنا کردن در این اماکن حتی برای افرادی که با فنون شنا نیز آشنایی لازم را دارند، خطرآفرین است.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام