کد خبر:13132
پ

صدور سند ۱۸ میلیون هکتار اراضی زراعی کشور در دست تهیه است

به گزارش خبرنگار مهر، صفدر کشاورز عصر سه‌شنبه در آئین معارفه مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان اردبیل اظهار کرد: با سنددار شدن اراضی زراعی تلاش بر این است تا زمینه برای کاهش پرونده‌های دعاوی در این حوزه به سرانجام رسیده و وضعیت مطلوبی را در خدمات‌رسانی به زارعین واقعی شاهد باشیم. وی تصریح […]


3723481 - صدور سند ۱۸ میلیون هکتار اراضی زراعی کشور در دست تهیه است

به گزارش خبرنگار مهر، صفدر کشاورز عصر سه‌شنبه در آئین معارفه مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان اردبیل اظهار کرد: با سنددار شدن اراضی زراعی تلاش بر این است تا زمینه برای کاهش پرونده‌های دعاوی در این حوزه به سرانجام رسیده و وضعیت مطلوبی را در خدمات‌رسانی به زارعین واقعی شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: با صدور سند مالکیت برای ۱۸ میلیون هکتار از اراضی زراعی باقیمانده در سطح کشور سعی ما بر این خواهد بود تا به صورت جامع و کامل نقشه کاداستر و صدور اسناد مالکیت تک برگی را برای این اراضی به پایان رسانده و در این حوزه اقداماتمان را به سرانجام مطلوب برسانیم.

معاون امور ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد اراضی ملی کشور در قالب طرح کاداستر سند تک برگی دریافت کردند و در این زمینه در استان‌های مختلف فعالیت‌های مطلوب و مناسبی را شاهد هستیم.

کشاورز ضرورت تداوم اجرای قانون جامع حدنگاری و صدور سند تک برگی را برای اراضی ملی یادآور شد و افزود: با حمایت‌هایی که قوه قضائیه و هماهنگی سازمان‌های جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و سایر مجموعه‌ها انجام شده، تلاش بر این است تا ۲ درصد اراضی ملی باقیمانده نیز از مزایای طرح کاداستر بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید :   ۱۰۲ بیمار مشکوک به کرونا در قم بستری هستند

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته اراضی زراعی استان‌های مختلف کشور شناسایی و بر اساس قانون اصلاحات اراضی انجام شده صدور سند مالکیت به صورت مشاعی انجام و این اسناد به مردم تحویل داده شده است.

کشاورز از تهیه نقشه کاداستر و صدور سند مالکیت تک برگی برای کل اراضی اعم از زراعی، ساختمان‌ها و املاک دولتی خبر داد و اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا با بهره‌گیری از عکس‌های هوایی در کنار شناسایی و احراز هویت زمین‌ها، بتوانیم برای اراضی مورد نظر صدور سند را انجام دهیم.

معاون امور ثبت اسناد و املاک کشور پیش‌بینی ما این است که تا پایان امسال بخش عمده‌ای از فعالیت‌های صدور سند مالکیت اراضی باقیمانده به انجام رسیده و دغدغه کشاورزان و زارعین را در این حوزه برطرف کنیم.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام