کد خبر:13135
پ

سلامت روان اردبیل مورد پایش قرار می‌گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدیان اردی عصر سه‌شنبه در نشست مشورتی با روانپزشکان اردبیل اظهار کرد: توجه به سلامت روان و زیست مطلوب همگانی رویکرد دانشگاه علوم پزشکی است تا آسیب‌های ناشی از بیماری کرونا در این حوزه به حداقل برسد. وی با اشاره به نامگذاری ۱۸ الی ۲۴ مهرماه با عنوان هفته سلامت […]


3578718 - سلامت روان اردبیل مورد پایش قرار می‌گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدیان اردی عصر سه‌شنبه در نشست مشورتی با روانپزشکان اردبیل اظهار کرد: توجه به سلامت روان و زیست مطلوب همگانی رویکرد دانشگاه علوم پزشکی است تا آسیب‌های ناشی از بیماری کرونا در این حوزه به حداقل برسد.

وی با اشاره به نامگذاری ۱۸ الی ۲۴ مهرماه با عنوان هفته سلامت روان تصریح کرد: با هدف توجه جوامع به تأثیرات منفی اختلالات روان در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی، روز دهم اکتبر هر سال از سوی سازمان بهداشت جهانی به عنوان روز جهانی سلامت روان نامگذاری شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل پیام امسال هفته جهانی بهداشت روان را «سلامت روان و بهتر زیستن همگانی» اعلام کرد و گفت: تحقق این شعار در اولویت جامعه جهانی قرار دارد.

محمدیان اردی افزود: مصادف شدن این روز جهانی با هفته سلامت روان ملی در حالی است که کشور ما همانند سایر کشورهای جهان درگیر تبعات روانی و اجتماعی ناشی از دوران همه‌گیری کرونا ویروس است.

بیشتر بخوانید :   رسیدگی به بیش از ۶ هزار پرونده تعزیراتی در قزوین

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این مهم نقش سیاست‌گذاران حوزه سلامت عمومی و خدمت‌دهندگان مراقبت‌های اولیه بهداشتی را در راستای ایجاد شرایط عادلانه برای دسترسی همگانی به خدمات بهداشت روانی به ویژه در دوران پساکرونا بیش از پیش نمایان می‌کند.

محمدیان اردی اضافه کرد: در کنار این اقدامات، نباید از مشارکت ارزشمند افراد، خانواده‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای خودمراقبتی و ارتقای سلامت روان و زندگی هر چه بهتر افراد و خانواده‌ها غافل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با تبریک روز جهانی بهداشت روان به فعالان حوزه سلامت روانی و اجتماعی بیان کرد: امیدواریم با کسب دانش و بسط مهارت‌های زندگی بتوانیم در راستای تحکیم خانواده‌ها و داشتن جامعه‌ای سالم از نظر روانی و معنوی گام‌های مؤثری برداریم.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام