کد خبر:13147
پ

ماجرای ارتباط حریق هلال‌احمر کرمان با اغتشاشات؛از دروغ تا واقعیت!

اینستاگرام فا – گروه استان‌ها: صبح سه شنبه ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه حریق از سالن کنفرانس ساختمان هلال احمر کرمان آغاز و به سرعت گسترش یافت، در نهایت با حضور ۹ تیم اطفای حریق این آتش سوزی کنترل و اطفا شد. اما طبق مشاهدات صورت گرفته آتش سوزی هلال احمر فقط در ساختمان شماره […]


4147101 - ماجرای ارتباط حریق هلال‌احمر کرمان با اغتشاشات؛از دروغ تا واقعیت!

اینستاگرام فا – گروه استان‌ها: صبح سه شنبه ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه حریق از سالن کنفرانس ساختمان هلال احمر کرمان آغاز و به سرعت گسترش یافت، در نهایت با حضور ۹ تیم اطفای حریق این آتش سوزی کنترل و اطفا شد.

اما طبق مشاهدات صورت گرفته آتش سوزی هلال احمر فقط در ساختمان شماره دو و محل سالن کنفرانس روی داده و هیچ خسارتی به تأسیسات اداری وارد نشده است ضمن اینکه سایر تأسیسات امداد و نجات هلال احمر نیز هیچ آسیبی ندیده‌اند.

تنها بخشی که دچار حریق شده است سالن کنفرانس هلال احمر است که البته به دلیل اینکه در این ساختمان از چوب به صورت گسترده استفاده شده است میزان حریق نیز قابل توجه بوده است.

جوشکاری برای ارتقا دکل مخابراتی در حال انجام بود

اما طبق اعلام مدیرعامل جمعیت هلال احمر کانون آتش سوزی مکانی بوده که تعدادی از نیروهای تاسیساتی در حال جوشکاری برای ارتقای ارتفاع دکل مخابراتی برای بهبود وضعیت ارتباطی در زمان بروز حادثه بوده‌اند.

آتش سوزی به هیچ عنوان خرابکاری نبوده است و این موضوع را به طور قطع تکذیب می‌کنم

در همین خصوص با مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان به گفتگو نشستیم. وی در خصوص علت آتش سوزی به خبرنگار مهر گفت: این حریق فقط به دلیل سهل انگاری بوده است و بخشی از سالن کنفرانس و اتاق‌های اطراف آنکه از ساختمان اداری مجزا است دچار حریق شد.

رضا فلاح افزود: آتش سوزی به هیچ عنوان خرابکاری نبوده است و این موضوع را به طور قطع تکذیب می‌کنم.

وی افزود: در ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه بر اثر کار تاسیساتی و جوشکاری برای ارتقای دکل مخابراتی این حادثه روی داده و در هنگام جوشکاری اتصال برق رخ داده است و آتش سوزی آغاز شده است.

وی گفت: خوشبختانه در این حادثه هیچکدام از کارمندان، مردم و آتش نشانان و عوامل تاسیساتی دچار صدمه نشده‌اند.

بیشتر بخوانید :   اولویت فرهنگ‌سازی جوانی جمعیت و تحکیم بنیان خانواده در همدان

وی در خصوص خسارت‌ها نیز گفت: باید با انجام کار کارشناسی خسارت‌ها برآورد و اعلام شود.

بدنه سالن کنفرانس از چوب ساخته شده بود

در این خصوص با سخنگوی آتش نشانی شهرداری کرمان به گفتگو نشستیم، محمد جهانشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: بنده از زمان وقوع حادثه تا یک ساعت قبل در محل حادثه بودم و خوشبختانه آتش در زمانی اندک مهار شد و هیچ خسارت جانی نیز به جای نمانده است.

وی گفت: طبق بررسی‌ها، آتش در ابتدا از بخشی از سالن کنفرانس آغاز شده که به طور قطع می گویم این حادثه عمده‌ای نبوده است و هیچ ارتباطی به اغتشاش و مسائلی از این دست ندارد.

متأسفانه استفاده از مصالح نا مناسب در سالن کنفرانس موجب شد آتش در زمان اندکی گسترش یابد ضمن اینکه صندلی‌های سالن همه همگی از فوم بود و موجب گسترش آتش شد

وی افزود: متأسفانه استفاده از مصالح نا مناسب در سالن کنفرانس، موجب شد آتش در زمان اندکی گسترش یابد ضمن اینکه صندلی‌های سالن همگی از فوم بود و موجب گسترش آتش شد.

سخنگوی آتش نشانی کرمان تاکید کرد: به ساختمان مرکزی هلال احمر و بخش اداری هیچ گونه آسیبی وارد نشده است و تنها یک ساختمان مجزا که قدیمی بود و سالن کنفرانس در بخش همکف آن قرار داشت آتش گرفته است.

وی تاکید کرد: قطعاً و از دیدگاه فنی تاکید می‌کنم هیچ گونه عمدی در این حادثه نبوده است.

طی ساعت‌های اخیر برخی با شایعاتی سعی در ایجاد ارتباط بین این آتش سوزی با اغتشاشات داشته‌اند، شایان ذکر است در شهر کرمان هیچ گونه تجمع و اغتشاشی در روزهای اخیر روی نداده است.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام