کد خبر:14794
پ

گوگل در یک قدمی چهارمین جریمه کلان در اروپا

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز،  کسب وکار تبلیغاتی گوگل که سال گذشته ارزش آن به ۱۰۰ میلیارد دلار رسید، بزرگترین ممر درآمد آلفابت(شرکت مادر گوگل) به حساب می آید. به طوریکه تبلیغات آنلاین ۸۰ درصد درآمد سالانه شرکت را تشکیل می دهد. این درحالی است که طی دهه گذشته شرکت سعی کرده […]


3978134 - گوگل در یک قدمی چهارمین جریمه کلان در اروپا

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از رویترز،  کسب وکار تبلیغاتی گوگل که سال گذشته ارزش آن به ۱۰۰ میلیارد دلار رسید، بزرگترین ممر درآمد آلفابت(شرکت مادر گوگل) به حساب می آید. به طوریکه تبلیغات آنلاین ۸۰ درصد درآمد سالانه شرکت را تشکیل می دهد. این درحالی است که طی دهه گذشته شرکت سعی کرده وارد بخش فروش سخت افزار، فروش حق عضویت سرویس ها و فناوری رایانش ابری شود.

 کمیسیون اتحادیه اروپا ژوئن گذشته تحقیقاتی درباره کسب وکار تبلیغات دیجیتال گوگل انجام داد زیرا بیم آن داشت که این شرکت فناوری احتمالا  مزایای ناعادلانه ای بر رقبای خود خواهد داشت.

بیشتر بخوانید :   همکاری ایرانسل و شرکت فولاد کاوه در اجرای پروژه تحول دیجیتال

این درحالی است که در دهه گذشته گوگل با بیش از ۸ مییارد یورو جریمه آنتی تراست روبرو شده است. مجری رقابت اتحادیه اروپا احتمالا اوایل سال آینده میلادی اتهاماتی علیه گوگل اعلام کند هرچند زمان اعلام آن ممکن است تغییر کند.

این پرونده مرکز  مدل کسب وکار تبلیغاتی گوگل را هدف گرفته و روی تبلیغ کنندگان، ناشران و تهیه کنندگان فناوری ها و کابران تاثیر می گذارد.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام