کد خبر:17410
پ

هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم است

  مجله رادینه، براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با شاخص ۴۴۰ در وضعیت خطرناک قرار گرفته است. همچنین شاخص هوا در خیابان استانداری با میانگین ۱۵۴، انقلاب با ۱۵۱ و کاوه با ۱۵۶ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است. […]

 

3627535 - هوای اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم است

مجله رادینه، براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با شاخص ۴۴۰ در وضعیت خطرناک قرار گرفته است.

همچنین شاخص هوا در خیابان استانداری با میانگین ۱۵۴، انقلاب با ۱۵۱ و کاوه با ۱۵۶ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان است.

شاخص کیفی هوا در خیابان پروین نیز با میانگین ۱۴۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در دو ایستگاه رهنان و میرزا طاهر به ترتیب با میانگین ۷۷ و ۸۷ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان امروز سه شنبه به ویژه در ساعات اولیه روز هوای مناطق مرکزی و شرقی غبارآلود است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۷۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه‌های مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

بیشتر بخوانید :   سند آمایش سرزمینی وزارت رفاه تدوین می شود

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام