کد خبر:17416
پ

نحوه اخذ عوارض شهرسازی شهرداری تصویب شد

  به گزارش مجله رادینه، حمیدرضا صارمی در یکصدمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی یک فوریت لایحه اصلاح نحوه اخذ عوارض حوزه شهرسازی شهرداری تهران با تأکید بر اهمیت حمایت از کسب و کار و اشتغال آفرینی، رونق ساخت و ساز در تهران و همچنین تسهیل و دسترسی عموم شهروندان به […]

 

3046757 - نحوه اخذ عوارض شهرسازی شهرداری تصویب شد

به گزارش مجله رادینه، حمیدرضا صارمی در یکصدمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی یک فوریت لایحه اصلاح نحوه اخذ عوارض حوزه شهرسازی شهرداری تهران با تأکید بر اهمیت حمایت از کسب و کار و اشتغال آفرینی، رونق ساخت و ساز در تهران و همچنین تسهیل و دسترسی عموم شهروندان به مسکن، اظهار کرد: با توجه به اهمیت این مسائل، لایحه به شورا تقدیم شده تا بتوان به صورت پلکانی مشوق‌هایی را برای مردم در نظر گرفت.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران همچنین تصریح کرد: شهروندانی که عوارض نوسازی و خدمات شهری را پرداخت می‌کنند از تخفیف ۲۰ درصدی برخوردار می‌شوند و بابت عوارضی که به موقع پرداخت می‌کنند جایزه خوش حسابی می‌گیرند.

وی با اعلام اینکه صدور پروانه از سال ۹۰ تا ۹۷ در حد معقول بوده است، یادآور شد: در سال ۱۳۹۰ میزان صدور پروانه ۲۸ هزار فقره بوده که تا سال ۹۷ کاهش محدودی داشته است.

صارمی افزود: صدور پروانه در سال ۱۴۰۰ به پنج هزار و ۵۰۰ فقره رسید به طوری که کاهش صدور پروانه افزایش محسوسی داشته است. افزایش ۳۰۰ درصدی عوارض که در راستای جبران کاهش صدور پروانه انجام شده، کاهش ساخت و ساز را نیز به دنبال داشت.

معاون شهرسازی شهرداری تهران تأکید کرد: افزایش عوارض اثر محسوسی داشت و یکی از گلایه‌های مردم در مناطق مختلف شهر، افزایش این عوارض بود. لذا درخواست ما این است که اعضای شورا به لایحه رأی دهند.

صارمی با بیان اینکه فوریت طرح کاملاً واضح است، یادآور شد: شهرداری بخش قابل توجهی از منابع درآمدی را خود تأمین می‌کند. گزارش سازمان بازرسی نشان می‌دهد که در دوره پنجم مدیریت شهری، عوارض ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و آیا ضرورتی بیشتر از بررسی این فوریت وجود دارد؟

بیشتر بخوانید :   هوای تهران برای افراد حساس ناسالم است

وی همچنین تصریح کرد: ما در تهران هفت درصد بافت فرسوده داریم و ۹۳ درصد باقی مانده آن بافت فرسوده نیست. در مناطق جنوبی نیز افزایش قیمت عوارض از شهرداران استعلام شده است.

گفتنی است یک فوریت لایحه اصلاح نحوه اخذ عوارض حوزه شهرسازی شهرداری تهران با ۱۳ رأی موافق در جلسه یکصدم شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.

لطف الله فروزنده معاون مالی و اقتصادی شهری شهرداری تهران در یکصدمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی یک فوریت لایحه پیشنهاد عناوین و ترتیبات وصول عوارض و بهای خدمات شهرداری تهران برای اجرا در سال ۱۴۰۲ با بیان اینکه باید این لایحه به تصویب شورا و سپس به تصویب شورای عالی برسد و از سوی وزارت کشور ابلاغ شود، اظهار کرد: این طرح تا آبان ماه زمان دارد و عناوین در ابتدا مصوب می‌شود و ساز و کار پرداخت در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

براساس این گزارش یک فوریت لایحه پیشنهاد عناوین و ترتیبات وصول عوارض و بهای خدمات شهرداری تهران برای اجرا در سال ۱۴۰۲ با حداکثر آرا موافق اعضای شورا مصوب شد.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام