کد خبر:17524
پ

بیمه امدادگران هلال‌احمر از ابتدای مهر محاسبه می‌شود

  به گزارش مجله رادینه بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور در خصوص آخرین وضعیت پرداخت بیمه و ایاب و ذهاب امدادگران گفت: در تاریخ بیستم شهریورماه، جمعیت هلال احمر تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان تأمین اجتماعی برای بحث بیمه داوطلبان جمعیت هلال احمر امضا کرد که در این تفاهم نامه […]

 

4028229 - بیمه امدادگران هلال‌احمر از ابتدای مهر محاسبه می‌شود

به گزارش مجله رادینه بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور در خصوص آخرین وضعیت پرداخت بیمه و ایاب و ذهاب امدادگران گفت: در تاریخ بیستم شهریورماه، جمعیت هلال احمر تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان تأمین اجتماعی برای بحث بیمه داوطلبان جمعیت هلال احمر امضا کرد که در این تفاهم نامه ویژگی‌های خاص بیمه امدادگران و برقراری آن کاملاً مشخص است.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی برای این سبک از بیمه‌، بر ایجاد یک سامانه اختصاصی ثبت مشخصات امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر تاکید کرد. همچنین طبق اعلام این سازمان راه‌اندازی این سامانه برای اینکه خود افراد بتوانند اطلاعات را بارگذاری و تکمیل کنند، حدود سه ماه زمان می‌برد اما مقرر شد که بیمه امدادگران هلال‌احمر از ابتدای مهر محاسبه شود.

ولی‌پور تاکیدکرد: با توجه به دستور رئیس جمعیت هلال‌احمر و پیگیری‌های انجام شده، قرار شد در این فاصله زمانی تا راه‌اندازی سامانه، اطلاعات مورد نیاز سازمان تأمین اجتماعی به صورت دستی از طریق سامانه‌ی امدادیار (بانک اطلاعاتی امدادگران) در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرد.

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: با توجه به اینکه در برهه‌ای، امدادگران دچار مشکلات و چالش‌هایی در زمینه برقراری ارتباط اینترنتی و بارگذاری مدارک بودند تقاضای زیادی برای تمدید زمان وجود داشت که برای احترام به خواسته امدادگران و اینکه تمامی امدادگران زیر چتر بیمه‌ای قرار بگیرند، زمان تمدید شد.

بیشتر بخوانید :   تهرانی‌ها از سال ۹۶ تا پایان ۱۴۰۰ فقط ۳۶ روز هوای پاک داشتند

به گفته ولی‌پور در حال حاضر بیش از ۹ هزار نفر از امدادگران اطلاعات اولیه خود را تکمیل کردند و تقریباً قریب به شش هزار نفر هم برای دریافت هزینه بیمه‌ای اعلام آمادگی کردند که براساس تفاهم‌نامه، لیست مدنظر سازمان تأمین اجتماعی تهیه و برای این سازمان فرستاده شد. تمام تلاش سازمان تأمین اجتماعی این است که سامانه‌ای که اختصاصی امدادگران و نجاتگران است حتی زودتر از آن زمان سه ماه که اعلام کرده بودند حداکثر ظرف یک ماه تا یک ماه و نیم ماه تهیه بشود که ان‌شالله در روزهای آتی این سامانه راه اندازی خواهد شد.

وی در خصوص بحث افزایش هزینه ایاب و ذهاب گفت: علیرغم همه مشکلات و محدودیت‌های منابعی که وجود داشت طبق دستور رئیس جمعیت مقرر شد در شهریورماه این افزایش انجام شود و همه همکاران ستادی در حوزه‌های مختلف خزانه‌داری، مالی، پشتیبانی و حقوقی دست به دست هم دادند تا این وعده محقق شود. اولین پرداختی مهرماه که مربوط به ۱۶ شهریور تا ۱۵ مهرماه است براساس الگوی جدید پرداخت شد که حدود ۲۵۰ درصد یعنی حداقل دو و نیم برابر افزایش داده شده است.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام