کد خبر:17569
پ

شهرداری مستقیماً شهرک سازی نمی‌کند

  مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به موضوع ساخت مسکن و شهرک‌های مسکونی توسط شهرداری تهران گفت: شهرداری مستقیماً اقدام به شهرک سازی نمی‌کند. وی ادامه داد: در جنوب شهر تهران چند پروژه در دستور کار شهرداری قرار داشت که آنها را آغاز کرد و […]

 

4312670 - شهرداری مستقیماً شهرک سازی نمی‌کند

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به موضوع ساخت مسکن و شهرک‌های مسکونی توسط شهرداری تهران گفت: شهرداری مستقیماً اقدام به شهرک سازی نمی‌کند.

وی ادامه داد: در جنوب شهر تهران چند پروژه در دستور کار شهرداری قرار داشت که آنها را آغاز کرد و البته این پروژه‌ها در بستر همکاری و مشارکت پیش می‌رود.

چمران با بیان اینکه پروژه‌های ساخت مسکن به کمک سرمایه‌گذار پیش می‌رود اظهار کرد: شهرداری در امر صدور پروانه و سایر مواردی که در حوزه اختیاراتش است کار تسهیلگری را انجام می‌دهد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه امکان دارد شهرداری در زمینه ساخت و ساز سرمایه گذاری‌های مخصوص به خود را نیز انجام دهد گفت: اما همانطور که گفتم شهرداری مستقیماً اقدام به شهرک سازی نمی‌کند و اگر قرار باشد در حوزه شهرک‌سازی نیز وارد شود همان بحث ورود سرمایه گذاران مانند ورود بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن و یا سایر نهادهایی است که اکنون سرمایه‌گذاری‌های لازم را انجام می‌دهند.

بیشتر بخوانید :   تلاش بی‌فرجام برای نجات سگ در شاهرود/ جوان ۳۲ ساله جان باخت

وی تصریح کرد: در نتیجه کنار هم قرار گرفتن سرمایه گذار و شهرداری تهران پروژه با سرعت شکل می‌گیرند.

چمران در واکنش به این موضوع که شهرداری برای انجام ساخت و سازها چه زمانی باید از شورای شهر مجوز اخذ کند بیان کرد: این موضوع بستگی به حد و میزان ساخت و سازها دارد اگر از میزان مقرر در بودجه شورای شهر بیشتر شود شهرداری باید اجازه شورای شهر را اخذ کند اما اگر کمتر باشد نیازی به اخذ اجازه ندارد.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام