کد خبر:17788
پ

ثبت تصویر پلنگ ایرانی برای نخستین بار در کَلاته اصفهان

  به گزارش مجله رادینه از «پارما» پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، با تلاش محیط بانان سختکوش و زحمتکش شهرستان خوروبیابانک در حفاظت از مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان، برای نخستین بار حضور پلنگ ایرانی در منطقه کلاته تصویر برداری و مستند شد. در سال‌های گذشته گزارش‌هایی مبنی […]

 

به گزارش مجله رادینه از «پارما» پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، با تلاش محیط بانان سختکوش و زحمتکش شهرستان خوروبیابانک در حفاظت از مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان، برای نخستین بار حضور پلنگ ایرانی در منطقه کلاته تصویر برداری و مستند شد.

در سال‌های گذشته گزارش‌هایی مبنی بر حضور پلنگ در منطقه دریافت شده بود که با تصویربرداری از این گونه در معرض انقراض، حضور پلنگ ایرانی در زیستگاه‌های منطقه شکارممنوع کلاته ثبت شد.

منطقه شکار ممنوع کلاته با وسعت بیش از ۱۳۳۰۰۰ هکتار به طور عمده در شمال شرق شهرستان خور و بیابانک واقع شده و اقلیم آن گرم و خشک است. تپه‌های ماسه‌ای انبوه، طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبای کویری و تنوع زیستی قابل توجه، از ویژگی‌های این منطقه به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید :   خوزستانی ها منتظر وارونگی دما باشند

4315590 - ثبت تصویر پلنگ ایرانی برای نخستین بار در کَلاته اصفهان

گفتنی است پهنه استان اصفهان زیستگاه هشت گونه گربه‌سان ایران است. پلنگ ایرانی، یوزپلنگ آسیایی، کاراکال، سیاه‌گوش، گربه جنگلی، گربه وحشی، گربه پالاس و گربه شنی در زیستگاه‌های این استان زندگی می‌کنند.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام