کد خبر:18546
پ

حکم دبیر شهر ملی رشتی‌دوزی به شهردار رشت اعطا شد

  ‌به‌گزارش مجله رادینه به‌نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در این مراسم که امروز دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ برگزار شد، معاون صنایع‌دستی کشور با اشاره ظرفیت مطلوب شهر رشت در حوزه صنایع‌دستی گفت: سرمایه اجتماعی و مزیت رقابتی رشت به واسطه درون‌زا و برون‌گرا بودن آن است. جلالی با تاکید بر […]

 

1625029 - حکم دبیر شهر ملی رشتی‌دوزی به شهردار رشت اعطا شد

‌به‌گزارش مجله رادینه به‌نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، در این مراسم که امروز دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ برگزار شد، معاون صنایع‌دستی کشور با اشاره ظرفیت مطلوب شهر رشت در حوزه صنایع‌دستی گفت: سرمایه اجتماعی و مزیت رقابتی رشت به واسطه درون‌زا و برون‌گرا بودن آن است.

جلالی با تاکید بر نگاه همه‌جانبه شهرداری‌ها به مؤلفه‌های شهری افزود: یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های زندگی هویت است و صنایع‌دستی هویت بنیان‌ترین مولفه‌ای است که در زندگی می‌توان از آن یاد کرد.

او ادامه داد: شهر خلاق یعنی توسعه معنایی که صنایع‌دستی تجلی و نقطه عطف آن است و جهانی شدن می‌تواند وسیله‌ای برای دستیابی به اهداف و خلاقیت‌های جدید باشد.

معاون صنایع‌دستی کشور افزود: موزه‌ها هموار کننده مسیر برای رسیدن به ثبت جهانی هستند که باید پایگاهی برای آموزش، نمایش و فروش باشند.

بیشتر بخوانید :   آمادگی سازمان بازرسی برای رفع موانع پژوهشگاه رویان

جلالی تصریح کرد: صنایع‌دستی، حلقه وصل دیپلماسی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و استان گیلان جزو مهم‌ترین استان‌های کشور در ترویج دیپلماسی فرهنگی است.

امیرحسین علوی شهردار رشت نیز در این مراسم اشاره به معرفی کلانشهر رشت به‌عنوان شهر خلاق گفت: ستادی با نام شهر خلاق راه‌اندازی شده و تفاهم‌نامه‌هایی با اداره‌کل میراث‌فرهنگی و سازمان فنی و حرفه‌ای استان به امضا رسیده است.

او افزود: در یک سال اخیر و با توجه به کاهش کرونا رویدادهای مختلفی با محوریت شهر خلاق برگزار شده است.

علوی بیان کرد: در تلاشیم از تک‌عنصری بودن گذر کرده و موضوع خلاقیت را در همه حوزه‌ها به ویژه کسب و کارهای کوچک ترویج دهیم که برای همین صنایع‌دستی دارای مزیت ویژه‌ای است.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام