کد خبر:18591
پ

از پیرایش میدان جمهوری تا ثبت رکورد آسفالت‌ریزی در یک هفته

  مجله رادینه، مدیریت شهری به‌دلیل تعدد خدماتی که به شهروندان ارائه می‌دهد، همواره در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است. در این بسته خبری به گوشه‌ای از خدمات مدیریت شهری می‌پردازیم. پیرایش میدان […]

 

4304557 - از پیرایش میدان جمهوری تا ثبت رکورد آسفالت‌ریزی در یک هفته

مجله رادینه، مدیریت شهری به‌دلیل تعدد خدماتی که به شهروندان ارائه می‌دهد، همواره در پایتخت کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و به نوعی بسیاری از ابعاد زندگی شهروندان با خدمات مدیریت شهری و شهرداری تهران گره خورده است.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از خدمات مدیریت شهری می‌پردازیم.

پیرایش میدان جمهوری اسلامی

شهردار منطقه ۱۰ از پیرایش و ساماندهی میدان جمهوری اسلامی به‌منظور افزایش فضای سبز و روشنایی این میدان کلیدی و تاریخی شهر تهران خبر داد.

مهدی اخ الصنایع با اشاره به جایگاه و قدمت میدان جمهوری اسلامی در شهر تهران از پیرایش و ساماندهی میدان جمهوری اسلامی به‌منظور افزایش فضای سبز و روشنایی این میدان کلیدی و تاریخی شهر تهران خبر داد و گفت: میدان جمهوری اسلامی به عنوان یکی از میادین تاریخی پایتخت و بخشی از تاریخ معاصر تهران است و از این‌رو با توجه به قدمت تاریخی، موقعیت ملی و بافت مذهبی این میدان و نیاز به ضرورت بهسازی آن، «پروژه طراحی میدان جمهوری اسلامی» در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار منطقه ۱۰ با اشاره به انجام مطالعات از سوی مشاوران و همکاری شهرداری منطقه ۱۰ و سازمان زیباسازی برای بازسازی میدان جمهوری اسلامی اظهار کرد: طی ماه‌های گذشته مطالعاتی از سوی مشاور طرح و با نظارت و همکاری سازمان زیباسازی برای طراحی ساماندهی و ارتقای کیفی میدان جمهوری اسلامی در حال انجام است که پس از تائید نهایی از سوی شهرداری منطقه و سازمان زیباسازی، اقدامات لازمه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این اقدامات در راستای روان‌سازی، آرام‌سازی و ایمن‌سازی ترددها و عبور و مرور وسایل نقلیه، بهسازی کانون مرکزی میدان جمهوری اسلامی و ساماندهی المان‌های شهری در محیط پیرامونی آن است.

اخ الصنایع با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این منطقه در میدان جمهوری اسلامی طی روزهای اخیر تصریح کرد: به منظور فضاسازی، افزایش هماهنگی و بهسازی نمای بصری میدان جمهوری اسلامی، اقداماتی در راستای آماده‌سازی محیطی و هویت‌بخشی در سیمای شهری در حوزه‌های فضای سبز و نورپردازی انجام شده است.

شهردار منطقه ۱۰ عنوان کرد: بهسازی و نگهداشت میدان جمهوری اسلامی تا زمان اجرای طرح اصلی بازسازی این میدان، به صورت مستمر انجام خواهد شد.

ثبت رکورد آسفالت‌ریزی طی یک هفته در منطقه ۱۷

طرح خدمت از ۳۰ مهرماه در سطح نواحی سه گانه منطقه ۱۷ آغاز شده و تا ۶ آبان ماه ادامه خواهد داشت؛ اجرای این طرح با هماهنگی و اتحاد و همدلی تمام دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسانی منطقه انجام می‌شود. طی یک سالی که از مدیریت جدید شهری منطقه می‌گذرد، گام‌های تحولی بسیاری در سطح منطقه برداشته شده است.

با اجرای این طرح بیش از پیش تحول خدمت رسانی در حوزه‌های عمرانی، ترافیکی و خدمات شهری ادامه خواهد داشت. در این طرح با تراش و روکش آسفالت به صورت مکانیزه، نیمه مکانیزه و دستی بیش از ۱۲۰ معبر اصلی و فرعی نوسازی و مرمت خواهند شد.

در این دوره مدیریت شهری با اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های عمرانی، ترافیک و خدمات شهری، منطقه به سوی تحول در ارائه خدمت حرکت کرده است؛ به عنوان نمونه فقط طی ۴ ماه ابتدایی سال جاری، ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن تراش و روکش مکانیزه آسفالت در سطح منطقه اجرا شده است، این در حالی است که طی هفت سال گذشته فقط ۷ هزار و ۳۸۰ تن در منطقه آسفالت ریزی شده بود. در این طرح قرار است ۱۰۵ هزار متر از معابر و خیابان‌های سطح منطقه با توزیع روزانه ۲ هزار تن آسفالت و در کل اجرای بالغ بر ۱۴ هزار تن تراش و روکش آسفالت، نونوار شود که با این عملیات عمرانی، چهره محلات نواحی سه گانه متحول خواهد شد.

بیشتر بخوانید :   پرداخت زکات روح انسان را منزه می‌کند

رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به اجرای طرح خدمت در چند روز گذشته در این منطقه، گفت: در روز نخست این طرح تمامی معابری که نیازمند نوسازی بود، عملیات تراش آسفالت معابر توسط معاونت فنی و عمران انجام شده بود.

شنگی با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته ۴۲۰ هزار متر مربع از سطح نواحی سه گانه منطقه ۱۷ با ۷ هزار و ۸۰۰ تن تراش و روکش آسفالت و مرمت و نوسازی شده است، گفت: به عنوان نمونه عملیات عمرانی تخریب، زیرسازی و تراش و روکش آسفالت در خیابان‌های امامزاده حسن (ع)، فتحی، آقاجانی، عیوض خانی و لقمان حکیم، روغنی، آسیابر، شیخ محمدی، هلال احمر و بسیاری از خیابان‌های دیگر منطقه آغاز شد که هم اکنون این عملیات عمرانی در بسیاری از خیابان‌های فوق به اتمام رسیده است. همچنین عملیات مرمت و نوسازی در کوچه‌های رادپور، چنگیزی، اکبری و کوچه مکاری و تعداد قابل توجهی از کوچه‌های فرعی مشرف به خیابان آقاجانی و فریدون احمدی به طور کامل انجام شده است.

کاهش تصادفات و ترافیک با اصلاح هندسی در محدوده شمال به جنوب بزرگراه نواب

شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به اجرای اصلاح هندسی و عملیات تعریض در مسیر کندرو بزرگراه نواب تصریح کرد: طی این مدت اصلاح هندسی در محدوده شمال به جنوب بزرگراه نواب در حال انجام بوده که با اتمام این عملیات، آمار تصادفات اعم از جرحی، خسارتی و فوتی بزرگراه نواب به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به خدمات دیگر حوزه حمل و نقل و ترافیک طی چند روز اخیر، گفت: در بخش حمل و نقل و ترافیک، خدماتی از قبیل نصب و مرمت تابلو، نصب تجهیزات ترافیکی، شست و شوی تابلوها و رسیدگی کامل به وضعیت نگهداشت سرپناه ایستگاه‌های اتوبوس، خط کشی بلوک عابر پیاده و نوشتار، خط کشی محوری، خط کشی ایستگاه اتوبوس و بلوک عابر پیاده و نوشتار در سطح منطقه انجام شده و ادامه دارد.

شنگی افزود: به عنوان نمونه بخشی از این خدمات شامل نصب و مرمت تابلوها و کلیه تجهیزات ترافیکی، شست و شوی تابلوها و رسیدگی کامل به وضعیت نگهداشت سرپناه ایستگاه‌های اتوبوس در خیابان امامزاده حسن (ع) واقع در ناحیه یک، نصب و مرمت تابلوها و کلیه تجهیزات ترافیکی و شست و شوی تابلوها در خیابان قدرتی واقع در ناحیه دو بود. همچنین تعداد ۶۲ عدد خط کشی بلوک عابر پیاده و ۸ عدد نوشتار در خیابان‌های اجرایی شده است.

آغاز اجرای رویداد ریحان شهر در منطقه ۲ تهران

دومین رویداد ریحان شهر با حضور مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران، شهردار منطقه ۲ و جمعی از مدیران شهری، نخبگان و پتانسیل‌های منطقه ۲ با هدف توانمندسازی و بهره گیری از پتانسیل کنشگران اجتماعی فعال در حوزه زن و خانواده برای تحقق حاکمیت مردم برشهر و ایجاد و ارتقای تعلق زنان و خانواده‌ها به شهر آغاز شد.

مهدی صالحی در این نشست گفت: ریحان شهر یکی از رویدادهای اجتماعی ارزشمندی است که با رویکرد خدمت رسانی بهتر به شهروندان با بهره‌مندی از مشارکت بانوان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به رویکرد مدیریت شهری در توجه به روح شهر گفت: مدیریت شهری منطقه در همین راستا آمادگی اجرای برنامه‌های پیش بینی شده در حوزه بانوان و خانواده را اعلام می‌کند.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام