کد خبر:18742
پ

دختران ایرانی، محور اصلی توطئه ورزی دشمن با حربه بی حجابی هستند

  به گزارش مجله رادینه، کانون مدارس اسلامی به‌مناسبت سیزدهم آبان‌ماه ۱۴۰۱ بیانیه‌ای صادر کرد. در متن این بیانیه آمده است: سال‌ها قبل، رهبر فرزانه انقلاب با تأکید بر مقوله‌ی تهاجم و شبیخون فرهنگی، توجه آگاهان عرصه علمی و فرهنگی و فعالان رسانه‌ای را جهت صیانت از نسل ایران اسلامی و برخورداری ایشان از فرهنگ […]

 

4300767 - دختران ایرانی، محور اصلی توطئه ورزی دشمن با حربه بی حجابی هستند

به گزارش مجله رادینه، کانون مدارس اسلامی به‌مناسبت سیزدهم آبان‌ماه ۱۴۰۱ بیانیه‌ای صادر کرد. در متن این بیانیه آمده است:

سال‌ها قبل، رهبر فرزانه انقلاب با تأکید بر مقوله‌ی تهاجم و شبیخون فرهنگی، توجه آگاهان عرصه علمی و فرهنگی و فعالان رسانه‌ای را جهت صیانت از نسل ایران اسلامی و برخورداری ایشان از فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی، به این موضوع مهم، معطوف داشتند.

این روزها که دشمن سعی دارد تا با جریانات متعدد رسانه‌ای، از ظرفیت جوانان و نوجوانان در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ستانی بردارد و از فضای دانشگاه‌ها و حتی مدارس برای بروز رخدادهای اعتراضی و آشوبگرانه بهره گیرد، از طرفی بیش از گذشته، به دوراندیشی آن حکیم فرزانه و رهبر دلسوز و از طرف دیگر به تلاش ناکافی متولیان امور جهت جلوگیری از بروز این گسست پی می بریم.

اگر چه میزان استحاله فرهنگی نسل جوان و نوجوان امروز، با سطح انتظارات دشمن فاصله بسیار زیادی دارد و به لطف الهی و توجهات حضرت ولیعصر و با مجاهدت مردم ایران اسلامی، در سایه سار شریعت پیامبر نور و رحمت و هدایت‌های آگاهانه و به هنگام علما و اندیشمندان کشور، این صنوبران بلند و پایدار، از تشعشع خورشید و نور معرفت بهره مندند، اما بر دلسوزان و فعالان عرصه‌های علمی و فرهنگی کشور هویداست که مقابله با تهاجم فرهنگی، همچنان امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

تلاش گسترده تمدن نوپای غرب در عرصه رسانه و تصاحب جریانات رسانه‌ای با حمایت‌های بیدریغ و روزافزون کمپانی‌های صهیونیستی، برای تغییر ذائقه جوانان و احاطه فرهنگی بر شانه‌ی ملل، جبهه‌ی دیگری از مبارزه و رویارویی را برای صاحبان فرهنگ و تمدن همچون مردم ایران سرافراز، گشوده است.

ایجاد نهضت سینمای هالیوود تا موسیقی‌های جنجالی و بازی‌های هدف دار و اعزام متعدد ماهواره‌های ارتباطی به فضا و ایجاد شبکه‌های متعدد اجتماعی جهت القای فرهنگ و استحاله فرهنگی ملت‌ها، از مصادیق این تلاش گسترده است. امروزه، نسل جوان و نوجوان که آشنا با تکنولوژی و بهره مند از فضای رنگارنگ و پرجاذبه رسانه‌ای است، دچار نوعی دگراندیشی و متمایل به بازشناسی تعاریف و مفاهیم پایه فرهنگی و اعتقادی شده و لذا در درک مقولات و شناخت وقایع و تحلیل رخدادها نیز متأثر از آنچه در این رسانه‌ها می بیند و می‌شنود، متفاوت از نسل قبل عمل می‌نماید و در مواردی نیز این تأثیر را در سبک زندگی و پرداختن به مسائل روزمره به کار می‌گیرد و سعی در بازشناسی هویت و یا باز تعریف آن دارد.

در هیاهوی رسانه‌ای غرب و در واژگونی تعاریف، جای دوست و دشمن، اصل و فرع، خوب و بد، عزت و ذلت و آزادی و قید جا به جا می‌شود و موازنه‌هایی از جنس دین و علی، دنیا و آخرت، غیب و شهود، جبر و اختیار، عدالت و خود کاملی، استفاده از تکنولوژی و انفعال در مقابل آن، ساده زیستی و رفاه زندگی، مردم سالاری و ولایت پذیری، در هاله‌ای از ابهام و کج فهمی در قیاس، قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید :   دستگاه‌ها به وظایف خود در حوزه آسیب‌های اجتماعی زنان عمل کنند

کثرت و مداومت بر دروغ پردازی و تحریف حقایق و شایعه سازی های مکرر و بدون توقف دشمن، زمینه را برای فتنه گری بیش از پیش فراهم خواهد آورد. در این میان دختران ایرانی که از جنس احساس و عاطفه و مهر و حیا و وفاداری، پرداخت و صیقل شده اند و پایاپای مردان در دلاوری و ایثار کوشیده و آزموده شده اند بیشتر از گذشته مطمع نظر دشمنان این مرز و بوم قرار گرفته اند و این روزها با حربه‌ی بی حجابی و فروپاشی نقش زن در خانواده محور اصلی توطئه ورزی دشمن هستند

اکنون و در آستانه ایام الله سیزدهم آبان و روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی، کانون مدارس اسلامی با تأکید بر آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی مبنی بر برافراشته شدن پرچم اسلام ناب محمدی در جهان و زمینه سازی ظهور منجی بشریت حضرت مهدی او مبارزه با جهل و نفاق و کفر و تحقق عدالت، ضمن گلایه از بعضی مسئولین غافل علمی و فرهنگی کشور که با عدم تشخیص صحیح و به هنگام اقتضائات و شناخت ناکافی از عرصه‌ی تعلیم و تربیت، زمینه عدم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و همچنین زمینه‌ی کاهش سطح علمی و فرهنگی مدارس را موجب شده اند، آحاد دلسوزان و اهالی تعلیم و تربیت کشور را به تبیین نقشه‌ی شوم دشمنان علیه مردمان ایران اسلامی دعوت نموده و حضور و تلاش در “جهاد تبیین” را یکی از مهمترین وظایف خود تلقی می‌نماید.

در این میان ضمن هشدار به جریانات فرهنگی همسو با دشمن، دانش آموزان و جوانان عزیز میهن اسلامی را به شناخت دقیق معارف دین و مهرورزی عمیق به ایران یکپارچه و متحد و حفظ انسجام در برابر توطئه دشمن فرا می‌خواند.

بدیهی است که با افزایش بصیرت و آگاهی و بهره مندی از تجارب ارزشمند گذشته در مقابله و مواجه با توطئه‌ها و دروغ ورزی های رسانه‌ای و تبلیغی دشمن، همچون گذشته زمینه را برای اعتلای ایران اسلامی فراهم خواهیم آورد.

ناگفته پیداست که علیرغم تلاش همه جانبه دشمن در ایجاد جنگ فزاینده و پیچیده شناختی و هجمه تبلیغی و رسانه‌ای فرزندان غیور این مرز و بوم با تأسی از شهیدان و با مدنظر قرار دادن نصایح و فرمایشات مقام معظم رهبری، تهدیدها را به فرصت تبدیل نموده و یا مبارزه‌ای آگاهانه، دشمن را با شکستی دیگر مواجه خواهند کرد.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام