کد خبر:18759
پ

سرمایه گذاری ۷۲۰۰ میلیاردی در شرکتهای دانش بنیان

  به گزارش مجله رادینه، صبح امروز (سه‌شنبه ۱۰ آبان) در مراسمی با حضور سرپرست و معاونان ستاد اجرایی فرمان امام، مدیرعامل گروه اقتصادی تدبیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل هلدینگ انرژی تدبیر، مدیرعامل و مدیران شرکت نفت‌پارس، فرماندار شهر قدس و جمعی از مدیران استانی در محل پالایشگاه نفت‌پارس واقع در جاده قدیم کرج، […]

 

3176026 - سرمایه گذاری ۷۲۰۰ میلیاردی در شرکتهای دانش بنیان

به گزارش مجله رادینه، صبح امروز (سه‌شنبه ۱۰ آبان) در مراسمی با حضور سرپرست و معاونان ستاد اجرایی فرمان امام، مدیرعامل گروه اقتصادی تدبیر، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل هلدینگ انرژی تدبیر، مدیرعامل و مدیران شرکت نفت‌پارس، فرماندار شهر قدس و جمعی از مدیران استانی در محل پالایشگاه نفت‌پارس واقع در جاده قدیم کرج، ۵ پروژه جدید این شرکت افتتاح شد.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اظهار داشت: این شرکت در مرز دانش حرکت کرده و نیروی انسانی متعهد، جهادگر و کارآمد دارد.

عارف نوروزی افزود: شرکت نفت‌پارس در کنار اقدامات اقتصادی، به مسئولیت‌های اجتماعی خود نیز به خوبی عمل کرده است. در سال ۹۸ و در ایام شیوع ویروس کرونا ظرف ۲۳ روز خط تولید ماسک ایجاد کرد که تولید ماسک کشور از روزی ۴۰۰ هزار ماسک به روزی ۲ میلیون ماسک رسید و بخش زیادی از نیاز جامعه را فراهم کرد.

وی تصریح کرد: برای تولید واکسن برکت نیز شرکت نفت پارس مأموریت ویژه داشت و کمک فنی مستمری به این کارخانه کردند.

نوروزی ادامه داد: شرکت نفت‌پارس بارها به عنوان صادرکننده نمونه شناخته شده، اخیراً هم جایزه تعالی سازمانی را دریافت کرد و موفق شد یکی از سه شرکت برتر ایران از بین ۶۷۰ شرکت ارزیابی شود.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به ۵ پروژه افتتاح شده امروز نیز گفت: احداث بویلر واترتیوب با ظرفیت ۳۵ تن بر ساعت، احداث کولینگ تاور با ظرفیت ۹ میلیون کیلوکالری بر ساعت، احداث ۸ مخزن ذخیره به ظرفیت ۳۸۰۰ مترمکعب، بهینه‌سازی تکنولوژی سیستم بازیابی روغن و افزایش ظرفیت واحدهای فورفورال ازجمله این پروژه‌هاست.

نوروزی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون دلاری صورت گرفته و موجب افزایش ۲۵ درصدی تولید و اشتغال ۹۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۷۰ نفر به صورت غیرمستقیم و در مجموع ۲۷۹ نفر شده است؛ با عملیاتی شدن این ۵ پروژه تولید به میزان ۷۰۰ هزار تن در سال افزایش می‌یابد؛ همچنین دریافت خوراک هم به ۴۲۰ میلیون لیتر می‌رسد.

وی تأکید کرد: با اجرای پروژه‌های جدید در شرکت نفت پارس سالی ۵۰ میلیون دلار درآمد ارزی بیشتری نسبت به سال گذشته به دست می‌آید.

نوروزی با اشاره به نام سال تصریح کرد: در سال دانش‌بنیان، ستاد اجرایی فرمان امام ۷,۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ۴۲۰ شرکت دانش‌بنیان داشته که این شرکت‌ها موفق به تولید ۱۰۹ قلم کالا شده‌اند.

بیشتر بخوانید :   نشست‌های آموزشی تخصصی با معاونان صنایع‌دستی برگزار می‌شود

مدیرعامل گروه اقتصادی توسعه تدبیر هم در این مراسم گفت: درخشش شرکت نفت پارس به دلیل سیاست‌هایی است که هلدینگ انرژی ستاد اجرایی فرمان امام آنرا عملیاتی کرده و برآن نظارت می‌کند؛ این شرکت پویا از مصادیق شرکت‌های فعال در اقتصاد مقاومتی بوده و درون‌زا و برون نگرست که توانسته توسعه فعالیت‌های بیشتر برای بهبود بازارداخلی و صادرات داشته باشد.

سیدرضا موسوی خاطرنشان کرد: شرکت نفت‌پارس با وجود تحریم‌های ظالمانه توانسته افتخارات بزرگی را برای ایران اسلامی با بهبود تولید و پروژه‌های توسعه‌ای و افزایش درآمد ارزی برای کشورمان است.

رئیس هیئت مدیره هلدینگ انرژی ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم گفت: عمده اقدامات توسعه‌ای در شرکت نفت پارس انجام شده توسط جوانان ایرانی و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است.

غلامحسین نوذری‌هامانه افزود: دریافت جایزه سازمانی تعالی توسط شرکت نفت پارس به دلیل بهره‌وری و خروجی ویژه در این شرکت است.

مدیرعامل شرکت نفت‌پارس هم در این مراسم گفت: این شرکت توانسته برای ۱۲۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کند.

سهیل فرهنگی‌فر افزود: در دو هفته اخیر شرکت پارس توانست جایزه تعالی و پیشرفت و جایزه انرژی را دریافت کند و اهداف استراتژیک و چشم‌اندازها و نتایج به خوبی در حال رشد است. ضمن اینکه صادرکننده نمونه کشور هم شدیم و درعین حال تعهد به بازار داخل هم داریم، این در حالی است که در لیست اولیه تحریم‌های ظالمانه آمریکا بودیم.

فرهنگی‌فر خاطرنشان کرد: پروژه‌های توسعه‌ای در شرایط تحریمی به صورت مستمر بدون اینکه به تولید ضربه‌ای بخورد در حال اجراست که یکی از این پروژه‌ها مربوط به کوره‌هاست که فقط ۲ شرکت خارجی توانایی ساخت آنرا داشتند ولی با اعتماد به یک شرکت دانش‌بنیان داخلی و با نصف هزینه، این پروژه به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: تا ۳ سال آینده برنامه‌ریزی دقیقی برای اجرای پروژه‌های جدید مانند فیلتراسیون، سختی‌گیر آب، کاهش مصرف آب، دریافت خوراک از طریق راه‌آهن، بهبود فرآیند بسته‌بندی محصول نهایی و … داریم.

در ادامه مراسم از تعدادی از خانواده شهدا، ایثارگران، کارمندان و مدیران نمونه شرکت نفت پارس تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

همچنین در پایان مراسم، سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام و مهمانان مراسم از نمایشگاه قطعات دانش‌بنیان بازدید و با حضور درمحل احداث پروژه‌های جدید، فاز دو توسعه کارخانه نفت پارس رسماً افتتاح شد.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام