کد خبر:18977
پ

مدرسه‌سازی و تجهیز آن در دنیا توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود

  به گزارش مجله رادینه، یوسف نوری با تبریک ولادت امام حسن عسکری علیه‌السلام و تشکر از اشراف و توانمندی‌هایی که اعضای شورای عالی استان‌ها در حوزه آموزش‌وپرورش دارند، گفت: قانون شوراهای آموزش‌وپرورش فصل الخطاب همه ما در نظام تعلیم و تربیت است. وزیر آموزش‌وپرورش در دیدار با رئیس و نمایندگان شورای عالی استان‌ها با […]

 

4321656 - مدرسه‌سازی و تجهیز آن در دنیا توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود

به گزارش مجله رادینه، یوسف نوری با تبریک ولادت امام حسن عسکری علیه‌السلام و تشکر از اشراف و توانمندی‌هایی که اعضای شورای عالی استان‌ها در حوزه آموزش‌وپرورش دارند، گفت: قانون شوراهای آموزش‌وپرورش فصل الخطاب همه ما در نظام تعلیم و تربیت است.

وزیر آموزش‌وپرورش در دیدار با رئیس و نمایندگان شورای عالی استان‌ها با انتقاد از اینکه بسیاری از فعالیت‌هایی که هم‌اکنون وزارت آموزش‌وپرورش انجام می‌دهد در راستای اهداف، برنامه‌ها و تخصص این دستگاه نیست و ارتباطی با نظام تعلیم و تربیت ندارد، تأکید کرد: فعالیت‌های آموزش‌وپرورش باید کاملاً صرف تعلیم و تربیت شود.

وی ادامه داد: در دنیا، مدرسه‌سازی و تجهیز آن توسط شهرداری‌ها انجام می‌شود و ساخت‌وساز و تجهیز مدارس بر عهده آموزش‌وپرورش نیست، آموزش‌وپرورش در همه دنیا تنها کار تعلیم و تربیت را بر عهده دارد، اما در ایران حتی مسئولیت سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان را نیز بر عهده دارد.

عضو کابینه دولت سیزدهم تاکید کرد: آموزش‌وپرورش فعالیت‌هایش فقط باید در حوزه تعلیم و تربیت باشد و در هر حوزه‌های دیگر که تخصص نداشته‌ایم؛ ازجمله حوزه‌های اقتصادی، شرکت داری و … که ورود پیداکرده‌ایم، نتوانسته‌ایم موفقیتی کسب نمائیم، لذا نباید در این حوزه‌ها ورود پیدا کرده و اگر می‌توانیم از آن‌ها خارج شویم.

بیشتر بخوانید :   اختلاف نظری در میان اعضای شورای شهر وجود ندارد

نوری گفت: در حوزه خدمات شهری، آموزش‌وپرورش با توجه به تعداد دانش آموزان، خانواده‌ها و معلمان حدود ۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد و با این گستره جمعیتی، فضا و امکاناتی که در شهرداریم، بسیار کم و اندک است و این کمبود در شرایطی اتفاق می‌افتد که آموزش‌وپرورش مهم‌ترین بخش ارتقا فرهنگ جامعه را بر عهده دارد.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به نقش مهم آموزش‌وپرورش در معماری و فرهنگ شهرها، گفت: علی‌رغم نقش پررنگ آموزش‌وپرورش در جامعه شهری، مطابق قانون شوراها مقرر بود تا ۵ درصد عوارض شهری به آموزش‌وپرورش اختصاص یابد، اما در سال‌های اخیر این مبلغ به ۳ درصد رسیده است.

وی در پایان تصریح کرد: وظیفه آموزش‌وپرورش، رسیدگی به‌نظام تعلیم و تربیت است، اما مسئولیت سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان بر عهده ما گذاشته شده است، لذا باید فعالیت‌های که در راستای تخصص، اهداف و توانایی‌های آموزش‌وپرورش نیست، از مسئولیت‌های این دستگاه برداشته شود.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام