کد خبر:19648
پ

بیوگرافی رحمان عموزاد نابغه کشتی ایران + تصاویر

زندگی نامه رحمان عموزاد در سایت رادینه   رحمان عموزاد؛ پلنگ ۲۰ ساله مازندران بر بام جهان رحمان عموزاد، نابغه کشتی ایرانی است که در دوران نوجوانی در جمع قهرمانان کشتی جهان قرار گرفته است و جزو ستارگان آینده دار کشتی آزاد ایران به شمار می آید. چکیده ای از بیوگرافی رحمان عموزاد نام کامل […]

1 rahman amouzad 01 - بیوگرافی رحمان عموزاد نابغه کشتی ایران + تصاویر

زندگی نامه رحمان عموزاد در سایت رادینه

 

رحمان عموزاد؛ پلنگ ۲۰ ساله مازندران بر بام جهان

رحمان عموزاد، نابغه کشتی ایرانی است که در دوران نوجوانی در جمع قهرمانان کشتی جهان قرار گرفته است و جزو ستارگان آینده دار کشتی آزاد ایران به شمار می آید.

چکیده ای از بیوگرافی رحمان عموزاد

نام کامل : رحمان عموزاد خلیلی

لقب : رحمان بی رحم

تاریخ تولد : ۲۶ تیر ۱۳۸۱

متولد : خلیل شهر استان مازندران

قد : ۱.۷۲ متر

رشته ورزشی : کشتی

سبک ورزشی : آزاد

۲۰۲۲ بلگراد : قهرمانی کشتی جهان در  ۶۵ کیلوگرم

۲۰۲۰۰ اولان باتور : قهرمانی کشتی آسیا در ۶۵ کیلوگرم

 

بیوگرافی رحمان عموزاد

رحمان عموزاد متولد ۲۶ تیر ۱۳۸۱ در محله کشیر خیل ، خلیل شهر از توابع شهرستان بهشهر استان مازندران است.

خانواده او همه کشتی گیر هستند. رحمان ۳ برادر و ۱ خواهر دارد.

او از همان کودکی در ۶ سالگی ، کشتی را با راهنمایی برادرانش شروع کرد.

 

فرزاد عموزاد ، برادر بزرگترش به مقام قهرمانی جوانان جهان و سوم آسیا رسیده است.

برادر دوقلوی او محمد علی و دیگر برادرانش نیز در این ورزش فعالیت دارند.

به گفته خودش الگوی او در کشتی حسن یزدانی پهلوان با اخلاق و اسطوره است.

او با توجه به شرایط بدنی اشت در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی می گیرد و تصمیم دارد تا المپیک ۲۰۲۴ پاریس در همین وزن بماند.

 

به خاطر سبک کشتی تهاجمی و بی رحمانه ای که دارد و رقیبان را با امتیازهای بالا شکست می دهد به عنوان رحمان بی رحم معروف شده هاست.

رحمان عموزاد یکی از ستاره های تیم ملی کشتی آزاد ایران به حساب می آید. توانست تا  ۲۰ سالگی ۱۰ مدال طلای جهان و المپیک را از آن خود کند.

 

رحمان عموزاد خلیلی (به انگلیسی : Rahman Amouzad Khalili) متولد ۲۶ تیر ۱۳۸۱ کشتی گیرآزاد ایرانی است که در رده نوجوانان توانست ۲ بار قهرمانی جهان را از آن خود کند و در رده جوانان هم توانست قهرمان شود.

 

در مسابقات قهرمانی کشتی آسیا ۲۰۲۲ توانست با پیروزی در برابر باجرانگ پونیا ، دارنده مدال نقره و برنز جهانی و برنز المپیک توکیو ، در رده بزرگسالان قهرمان آسیا شود.

در مسابقات قهرمانی کشی جهان ۲۰۲۲ در مسابقه نهایی با شکست جان دیاکومیهالیس آمریکایی به قهرمانی جهان در رده بزرگسالان دست پیدا کرد.

 

پیشنهاد بسیار خوبی از طرف روسیه برای پیوستن رحمان عموزاد به تیم کشتی روسیه به دست او و حسن یزدانی رسیده بود که هر دو ورزشکار ترجیح دادند در کشور خودشان به کشتی ادامه دهند.

 

1 rahman amouzad 02 - بیوگرافی رحمان عموزاد نابغه کشتی ایران + تصاویر

فعالیت های رحمان عموزاد

 

فعالیت کشتی رحمان عموزاد در نوجوانی

در سال ۲۰۱۸ در انتخابی تیم ملی نوجوانان که در سیرجان برگزار می شد به عنوان نماینده مازندران شرکت کرد و به مقام سوم رسید سپس وارد اردوی تیم جوانان شد و برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیایی نوجوانان انتخاب گردید.

 

در سال ۲۰۱۸ توانست با شکست رقیبان به عنوان قهرمانی رقابت ها دست پیدا کنید.

در سال ۲۰۱۸ توانست به عنوان قهرمان مسابقات دسته ۴۵ کیلوگرم نوجوانان جهان دست پیدا کند. عموزاد در این مسابقات ۴۷ امتیاز گرفت و فقط ۱ امتیاز به حریفان واگذار کرد.

 

1 rahman amouzad 03 - بیوگرافی رحمان عموزاد نابغه کشتی ایران + تصاویر

عکس های رحمان عموزاد

 

در سال ۲۰۱۹ عنوان قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را تکرار کرد و در مسابقات قهرمانی اسیا که در نورسلطان برگزار شد با سهپیروزی به قهرمانی دسته ۴۸ کیلوگرم رسید و در مسابقات جهانی که در صوفیه برگزار گردید با کسب ۳۰ امتیاز و از دست دادن ۵ امتیاز در چهار مسابقه به عنوان قهرمان دسته خودش انتخاب شد.

 

یکی از خیره کننده ترین مسابقات رحمان عموزاد در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی ۲۰۱۹ در برابر استیو بولین آمریکایی رفت خورد. او در وقت دوم مسابقه با اجرای فن ، یک دست و یک پا حریف را بالای سر برد و با امتیاز ۱۲ – ۰ برنده مسابقه شد.

عملکرد درخشان عموزاد در سال ۲۰۱۹ باعث شد که از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان بهترین نوجوان آزاد کار سال انتخاب شود.

 

رحمان عموزاد در مسابقات کشتی رده جوانان

در سال ۲۰۲۱ رحمان عموزاد با شرکت در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در اوفای روسیه با پیروزی بر لهستان ، آذربایجان ، روسیه و هند توانست به مدال طلا برسد.

بیشتر بخوانید :   بیوگرافی الناز رکابی ورزشکار رشته سنگ‌ نوردی

 

1 rahman amouzad 04 - بیوگرافی رحمان عموزاد نابغه کشتی ایران + تصاویر

رحمان عموزاد کشتی گیر

رحمان عموزاد در مسابقات کشتی بزرگسالان

در سال ۲۰۲۰ به تیم کشتی دانشگاه آزاد پیوست و با مربیگری علیرضا رضایی وارد لیگ برتر کشتی آزاد ایران شد. در دور رفت فصل عادی مسابقات در وزن ۶۱ کیلوگرم توانست احسان رنجبر و یونس سرمستی را شکست دهد. او به عنوان قهرمان نوجوانان جهان جواز حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی بزرگسالان را بدست آورد.

 

در نوامبر ۲۰۲۰ در دسته ۵۷ کیلوگرم با امتیاز ۴ – ۴ به رضا اطری باخت و سپس در مسابقه بعدی به دلیل عدم حضور نادر حاج آقا برنده اعلام شد  و در آخرین مسابقه با امتیاز ۱۰ – ۸ توانست بر علیرضا سرلک پیروز شودو به مقام سوم مسابقات برسد.

در دور برگشت مسابقات توانست رضا خلاقی از تیم فرش ایران و عرفان جعفریان از تیم استقلال تهران را شکست بدهد.

 

در این دوره مسابقت تیم دانشگاه آزاد به عنوان تیم دوم گروه خود به مسابقات نیممه نهایی رسید ولی عموزاد به دلیل حضور به عنوان نماینده ایران در مسابقات انفرادی جام جهانی ،  در دور نهایی لیگ شرکت نکرد.

 

در سال ۲۰۲۰ به عنوان تنها نماینده ایران در رقابت های انفرادی جام جهانی کشتی آزاد در بلگراد صربستان توانست با پیروزی بر شعبان کیزیلتاش از ترکیه ، کیوی داویدوی از ایتالیا با امتیاز فنی بالا و دیامانتینو اونا فافه از گینه بیسائو با ضربه فنی به نیمه نهایی برسد.

 

در مرحله نیمه نهایی در مبارزه با زائو اوگوپف قهرمان جان در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ از روسیه در حالی که در وقت دوم ۴ – ۱ عقب مانده بود ضربه فنی شد و در بازی بعدی با امتیاز ۴ – ۰ ولادیسلاو آندریو نماینده بلاروس را شکست داد و به مدال برنز جهان رسید.

 

در سال ۲۰۲۱ در مسابقات کشتی آزاد جهانی در اولین بازی با نتیجه ۵ – ۰ در مقابل گمزاتگادزی هالیدوف مجارستانی پیروز شد . در مسابقه دوم در مقابل توشیهیرو هاسگاوا دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال ژاپن قرار گرفت و با نتیجه  ۹ – ۵ مغلوب شد و به دلیل شکست حریف ژاپنی در مرحله نیمه نهایی ، عموزاد از دور رقابتها حذف شد.

 

در سال ۲۰۲۲ رحمان عموزاد در رقابت های کشتی آزاد آسیا در وزن ۶۵ کیلوگرم حاضر شد و در اولین مسابقه با نتیجه ۱۱ – ۰ توانست بر عنایت اله پاکستانی پیروز شود . در دور دوم با نتیجه ۹ – ۰ بر کایکی یاماگوچی ، قهرمان جوانان جهان پیروز شد  و بهنیمه نهایی راه پیدا کرد.  در نیمه نهایی با نتیجه ۶ – ۰ توانست بر تسوگبادراخ تسیویسوزن مغول پیروز شود . در مرحله نهایی با نتیجه ۳ – ۱ توانست بر پاجرانگ پونیا دارنده مدال برنز المپیک و نقره و برنز جهان پیروز شده و به مدال طلا برسد.

 

1 rahman amouzad 05 - بیوگرافی رحمان عموزاد نابغه کشتی ایران + تصاویر

مسابقات رحمان عموزاد

 

بازگشت به اوج رحمان عموزاد

در سال ۲۰۲۲ دوباره توانست به اوج بازگردد و در مسابقات آزاد کشتی قهرمانی جهان بلگراد صربستان در وزن ۶۵ کیلو حاضر شد و در مسابقه اول با نتیجه ۸ – ۱ بر جونسیک یون از کره جنوبی پیروز شد . در مسابقه دوم با نتیجه ۶ – ۰ بر اسماعیل موساکایف مجارستانی دارنده مدال برنز جهان پیروز شد و سپس با نتیجه ۱۳ – ۲ بر عادل اوسپانوف قزاقستانی پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی رسید.

 

در مسابقه نیمه نهایی در مقابل حاجی علیف آذربایجانی ، دارنده ۳ مدال طلای جهانی و برنز المپیک قرار گرفت و با نتیجه ۹ – ۲ پیروز شد.

در مسابقه نهایی با نتیجه ۱۳ – ۸ در از جان دیاکومیهالیس آمریکایی ، پیشی گرفت و به مدال طلای جهان رسید.

 

1 rahman amouzad 06 - بیوگرافی رحمان عموزاد نابغه کشتی ایران + تصاویر

افتخارات و جوایز رحمان عموزاد

 

افتخارات رحمان عموزاد

۲۰۱۸ : قهرمان مسابقات کشتی نوجوانان آسیا در تاشکند

۲۰۱۸ : قهرمان مسابقات کشتی نوجوانان جهان در زاگرب

۲۰۱۹ : قهرمان مسابقات کشتی نوجوانان آسیا در نورسلطان

۲۰۱۹ : قهرمان مسابقات کشتی نوجوانان جهان در صوفیه

۲۰۱۹ : بهترین کشتی گیر نوجوان آزاد کار در مسابقات جهانی

۲۰۲۱ : قهرمان جهان مسابقات آزاد کشتی جوانان جهان در اوفای روسیه

۲۰۲۲ : قهرمانی آسیا در رده بزرگسالان

۲۰۲۲ : قهرمانی جهان در رده بزرگسالان

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام