کد خبر:20950
پ

۱۷۰ هزار ایرانی طی ۱۰ سال گذشته در حوادث ترافیکی جان باخته اند

به گزارش مجله رادینه، محمد اسماعیل مطلق، در کارگاه کشوری تدوین خلاصه سیاستی مداخلات ویژه کوتاه مدت در سلامت و ایمنی ترافیک، اظهار کرد: سوانح ترافیک جاده‌ای و آسیب‌های ناشی از آن، یکی از چالش‌های مهم حوزه سلامت عمومی در بسیاری از جوامع است که در سطح ملی و بین المللی دارای اهمیت است. به […]

4282163 - ۱۷۰ هزار ایرانی طی ۱۰ سال گذشته در حوادث ترافیکی جان باخته اند

به گزارش مجله رادینه، محمد اسماعیل مطلق، در کارگاه کشوری تدوین خلاصه سیاستی مداخلات ویژه کوتاه مدت در سلامت و ایمنی ترافیک، اظهار کرد: سوانح ترافیک جاده‌ای و آسیب‌های ناشی از آن، یکی از چالش‌های مهم حوزه سلامت عمومی در بسیاری از جوامع است که در سطح ملی و بین المللی دارای اهمیت است.

به گفته وی، طبق آمار جهانی، متأسفانه سالیانه ۱.۳۵ میلیون نفر یعنی تقریباً روزانه ۳۷۰۰ نفر بر اثر حوادث ترافیکی فوت می‌کنند و ۳۰ تا ۵۰ میلیون نفر مصدوم یا معلول می‌شوند که بار سنگینی را به نظام سلامت کشورها تحمیل و هزینه هنگفتی را برای دولت‌ها رقم می‌زنند.

مطلق افزود: در ایران طی ۱۰ سال گذشته حدود ۱۷۰ هزار نفر جان خود را در حوادث ترافیکی از دست داده اند و طی سال ۱۴۰۰ نیز ۱۶۷۷۸ نفر بر اثر این حوادث جان باخته و بیش از ۶۰۰ هزار نفر مصدوم، معلول و یا از کار افتاده شده اند.

بیشتر بخوانید :   وضعیت ترافیکی تهران در آخرین روز آبان + جزئیات ترددها در معابر

وی عنوان کرد: از مشکلاتی که حوادث ترافیکی در ایجاد آنها دخیل است، می‌توان به تحمیل هزینه‌های اقتصادی بالا به کشورها و خانواده‌ها، بی سرپرست شدن بسیاری از خانواده‌ها و ایجاد هزینه‌های اجتماعی، معلولیت و ناتوانی‌های بالا، تحمیل هزینه‌های سنگین به بخش سلامت اشاره کرد.

مطلق افزود: اگرچه در طول سال‌های گذشته اقداماتی در حوزه حوادث ترافیکی صورت گرفته، اما آمار بالای مرگ و میر و مصدومیت‌های ناشی از این حوادث در کشور همچنان نگران کننده است و ضرورت دارد در این حوزه اقدامات ویژه ای برای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت با همکاری سازمان‌های مختلف صورت پذیرد.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام