کد خبر:20970
پ

تولید آنتی بیوتیک در هلال احمر ۵ برابر شد

به گزارش مجله رادینه، علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به اینکه تولید شربت بروفن در شرکت داروسازی افزایش یافته است، گفت: تولید شربت بروفن نسبت به ماه‌های گذشته ۴ برابر شده و این حجم از تولیدات برای پیشگیری از کمبودها، انجام شده است. وی افزود: این حجم از تولید شربت بروفن سبب […]

2799260 - تولید آنتی بیوتیک در هلال احمر ۵ برابر شد

به گزارش مجله رادینه، علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به اینکه تولید شربت بروفن در شرکت داروسازی افزایش یافته است، گفت: تولید شربت بروفن نسبت به ماه‌های گذشته ۴ برابر شده و این حجم از تولیدات برای پیشگیری از کمبودها، انجام شده است.

وی افزود: این حجم از تولید شربت بروفن سبب شده است تا رکورد تولید بروفن در کشور شکسته و بر همین اساس در ماه جاری حدود ۳ میلیون عدد شربت بروفن تولید خواهد شد.

عسکری ادامه داد: کپسول آزیترومایسین ۲۵۰ و ۵۰۰ از دیگر تولیدات شرکت سهاهلال است که تولید این محصول نیز در ماه جاری رشدی ۵ برابری خواهد داشت و زمینه ۵ برابر شدن تولید آنتی بیوتیک در هلال احمر را فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید :   دیدار رئیس جمعیت هلال‌احمر با نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی خاطرنشان کرد: در مسیر تولید موانعی وجود دارد که مقداری از آن توسط شرکت بازرگانی سهاکیش برطرف شده اما همچنان در تأمین مواد اولیه مشکلاتی وجود دارد.

عسکری با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای تولید داروهای دیگر که مورد نیاز جامعه است آغاز شده، گفت: فنی توئین کامپاندو و گاباپنتین از جمله داروهای دیگری است که تولید آن‌ها در دستور کار قرار گرفته و با توجه به نیاز کشور تولید آن‌ها نیز به زودی شروع می‌شود.

لازم به ذکر است؛ روزانه ۱۲۰ هزار دارو در قالب شربت و سالانه نیز ۳۰۰ میلیون عدد قرص در شرکت داروسازی سهاهلال تولید می‌شود.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام