کد خبر:21212
پ

اعلام مهمترین مباحث صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها از زبان قنبرزاده

  به گزارش مجله رادینه و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، منصور قنبرزاده نایب رییس دوم فدراسیون گفت: بحث صدور مجوز باشگاه‌ها با توجه به شرایط جدید، بسیار مهم و حیاتی است. سابقه مجوز حرفه‌ای به سال ۸۹-۹۰ باز می‌گردد اما اکنون در این مدت فعالیت‌های بسیار مهمی در زمینه مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها […]

 

4334116 - اعلام مهمترین مباحث صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها از زبان قنبرزاده

به گزارش مجله رادینه و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، منصور قنبرزاده نایب رییس دوم فدراسیون گفت: بحث صدور مجوز باشگاه‌ها با توجه به شرایط جدید، بسیار مهم و حیاتی است. سابقه مجوز حرفه‌ای به سال ۸۹-۹۰ باز می‌گردد اما اکنون در این مدت فعالیت‌های بسیار مهمی در زمینه مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها صورت گرفته است تا فوتبال در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد.

وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای منطقه و باشگاه به درستی بحث صدور مجوز حرفه‌ای را انجام داده و با توجه به شرایطشان وضعیت خود را پیش بردند. یکی از مباحثی که کنفدراسیون فوتبال آسیا با دید اغماض به آن نگاه می‌کرد نبود مالکیت و انسجام بود. مسائل باید حل می‌شد. پس از گذشت یک دهه شرایط فرق کرده و بحث استانداردها شدیدتر شده است.

قنبرزاده تاکید کرد: موضوع مالیات باشگاه‌ها، بحث حقوقی، صورت‌های مالی و ساختار باشگاه‌ها از مهمترین بحث‌های صدور مجوز حرفه‌ای است که اگر نتوانیم خودمان را با این امر وفق دهیم، صدور مجوز حرفه‌ای ملی و بین المللی با خطر جدی رو به رو خواهد بود و باشگاه‌ها با مشکل مواجه می‌شوند. همانطور که می‌دانید سال گذشته این اتفاق افتاد و کمیته مجوز حرفه‌ای ایران تعلیق شد که با تلاش‌های رئیس فدراسیون و زارعی این تعلیق از بین رفته است.

بیشتر بخوانید :   عقب نشینی «کلینزمن» مقابل ایران: با کی‌روش تماس می‌گیرم!

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در گذشته همکاران ما این امر را با ممیزی‌های خاصی انجام دادند و با یک شرکت خارجی شرایط را کنترل می‌کردند که این کار درست نبود اما اکنون این کار توسط زارعی و همکارانش در حال رفع و اجرا است که امیدوارم از این پس شاهد اتفاقات بهتری باشیم. در سنوات گذشته در ساختار باشگاه‌ها تشکیلات صدور مجوز حرفه‌ای بسیار کمرنگ بود یا اصلاً نبود.

قنبرزاده در پایان گفت: فدراسیون فوتبال تمام قد در کنار باشگاه‌ها است تا بتواند شرایط را به گونه‌ای فراهم کند که باعث رشد و توسعه فوتبال کشور بشود. در آسیا از لحاظ مادی و معنوی فوتبال ایران حرف اول را می‌زند و مطمئناً اگر ما با تعلیق در آسیا مواجه می‌شدیم شاهد خسران زیادی در فوتبال بودیم. بر همین اساس از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم تا بتوانیم در مسیر رشد و توسعه فوتبال قرار بگیریم.

 

 

 
انتهای خبر ورزشی/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام