کد خبر:21897
پ

برنامه تحولی شرکت‌ها لازمه افزایش درآمد و بهره وری است

به گزارش مجله رادینه، لطف الله فروزنده در نخستین کارگاه آموزشی حدود، وظایف و اختیارات هیأت مدیره ویژه مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های شهرداری تهران که به همت اداره کل امور مجامع و حسابرسی برگزار شد، بر لزوم ارائه برنامه تحولی جهت افزایش درآمد و بهره‌وری شرکت‌ها به عنوان نقشه راه تاکید کرد. […]

4311329 - برنامه تحولی شرکت‌ها لازمه افزایش درآمد و بهره وری است

به گزارش مجله رادینه، لطف الله فروزنده در نخستین کارگاه آموزشی حدود، وظایف و اختیارات هیأت مدیره ویژه مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های شهرداری تهران که به همت اداره کل امور مجامع و حسابرسی برگزار شد، بر لزوم ارائه برنامه تحولی جهت افزایش درآمد و بهره‌وری شرکت‌ها به عنوان نقشه راه تاکید کرد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به مأموریت ذاتی شرکت‌ها که سودآوری است، گفت: فلسفه ایجاد یک شرکت، سودآوری است که معادل اصلی قانون تجارت است؛ اما این مهم در شهرداری کمتر مورد توجه قرار گرفته است. لذا اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها بایستی جایگاه و مأموریت شرکت خود را به دقت مورد بررسی قرار دهند و چنانچه لازم باشد اصلاحاتی در اساسنامه و سیاست گذاری‌های آن با هدایت اداره کل امور مجامع و حسابرسی صورت بگیرد.

وی افزود: میزان درآمد شرکت‌های شهرداری قابل توجه نیست و انتظارات را برای ایجاد منابع پایدار شهرداری برآورده نمی‌کند؛ لذا مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها بایستی با نظارت سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی، نسبت به ارائه یک برنامه تحولی مدون برای افزایش درآمد خود اقدام کرده که درنهایت این اسناد از تمامی شرکت‌ها جمع‌آوری شده و تبدیل به یک سند هم افزایی بین شرکت‌ها خواهد شد.

فروزنده در ادامه از احصای اختیارات شهرداری تهران سخن گفت و افزود: هیأت مدیره بایستی در قالب چارچوب‌های مشخصی حرکت کند. اعتقادی به تمرکز نداریم اما سیاست گذاری داریم. چارچوب اقداماتی شرکت‌ها از جانب معاونت مالی شهرداری مشخص شده تا پس از ابلاغ شاهد یک وحدت رویه در عملکرد شرکت‌ها باشیم.

بیشتر بخوانید :   دستگیری عامل آتش زدن صندلی متروی صادقیه

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران افزود: هیأت مدیره مسئولیت سیاست گذاری، هدایت و نظارت بر اجرای وظایف شرکت‌ها و عملکرد مدیرعامل را بر عهده دارد. پس لزوماً نباید مقام تشریفات باشد و باید از ظرفیت‌های هیأت مدیره در سیستم نهایت استفاده بشود.

وی همچنین از تنوع و تعدد مأموریت‌های شهرداری گفت و تصریح کرد: در شهرداری ظرفیت‌های بسیاری است اما در بسیاری موارد جزیره‌ای عمل می‌شود. با هم افزایی بین شرکت‌ها و زنجیره‌ای کردن مأموریت‌های شرکت‌های شهرداری، می‌توانیم خدمات بسیاری را به مردم ارائه دهیم، که برای انجام این اقدامات نیازی به برون سپاری نیست و می‌توان از ظرفیت‌های درون شهرداری بهره بگیریم.

در ادامه ابراهیم باقی گفت: سلسله کارگاه‌های آموزشی حسابرسی داخلی که با هدف استاندارد سازی و ایجاد وحدت رویه در حوزه حسابرسی تا کنون برگزار شده است و تسری برگزاری این کارگاه‌ها ویژه مدیران عامل شرکت‌ها و اعضای هیأت مدیره آنان گام بعدی این اداره بود که در همین راستا، کارگاه آموزشی “حدود، وظایف و اختیارات هیأت مدیره” با تدریس فاطمه دادبه، محمد باقرآبادی، محمد خادم و احسان شمس از اساتید برجسته این حوزه برگزار شد.

مدیرکل امور مجامع و حسابرسی اظهار کرد: برگزاری این کارگاه‌ها و آشنایی حسابرسان داخلی با دانش روز موجب خواهد شد تا با آسیب شناسی های انجام شده در شرکت‌ها، مناطق و سازمان‌ها، نقشه راه مشخص شود.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام