کد خبر:22105
پ

روایت یک تیم و یک ملت/ قومسی‌ها یک‌صدا گفتند «ایران»

  مجله رادینه، گروه استان‌ها: ساعاتی به نخستین بازی ایران در جام جهانی قطر باقی مانده است، اولین سوت آغاز برای ششمین حضور در جام جهانی بعد از آرژانتین، فرانسه، آلمان، آفریقای جنوبی و روسیه، این بار یوز ها در قطر کنام گزیده‌اند و در نخستین آزمون، مقابل دشوارترین رقیب قرار می‌گیرند رقیبی که داعیه […]

 

مجله رادینه، گروه استان‌ها: ساعاتی به نخستین بازی ایران در جام جهانی قطر باقی مانده است، اولین سوت آغاز برای ششمین حضور در جام جهانی بعد از آرژانتین، فرانسه، آلمان، آفریقای جنوبی و روسیه، این بار یوز ها در قطر کنام گزیده‌اند و در نخستین آزمون، مقابل دشوارترین رقیب قرار می‌گیرند رقیبی که داعیه دار قهرمانی این دوره است و در دو سه سال اخیر بعد از افتی که داشته، حالا مدعی جدی است.

فضای شهری هم خبر از روز موعود دارد چند تابلوی بزرگ در مرکز شهر طرحی از تیم ملی ایران را درج کرده و همین امروز صبح پوستر جدید «این تیم ایرانه یا علی مدد» با حضور طارمی، جهانبخش، بیرانوند و ترابی رونمایی شده است هیجان زیر پوست شهر می‌دود.

هیجان زیر پوست شهر

یکی از کسبه استان سمنان در گفتگو با مهر، از پوستری که روی در مغازه اش چسبانده می‌گوید: امروز بالاخره روز بزرگی است به خصوص اینکه ایران در برابر انگلستان قرار می‌گیرد که یکی از قوی‌ترین تیم‌های جام است و باید ببینیم که با توکل به خدا چه می‌شود.

محمود رضایی با بیان اینکه آرزوی موفقیت برای تیم ملی داریم تا کام همه مردم را شیرین کند، ابراز کرد: این تیم ظرفیت صعود به دور بعد را دارد اما مهم‌تر از همه اینها این است که بتوانیم برای سربلندی ایران بجنگیم ما همه دعای خیرمان را پشتیبان این تیم کرده‌ایم و همه چیز به بچه‌ها در زمین بستگی دارد.

وی با بیان اینکه ایران امروز یک دل و یک رنگ است، می‌افزاید: یک بازی خوب می‌تواند دل همه مردم را شاد کند و به خصوص به همه نشان دهد که ما یک ملت توانمند و همدل هستیم.

2816057 - روایت یک تیم و یک ملت/ قومسی‌ها یک‌صدا گفتند «ایران»

سهم مردم از شادی

یکی از کسبه‌ای که لوازم خانگی فروشی دارد نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، می‌گوید: یکی از تلویزیون‌ها را امروز آماده کرده‌ام تا پشت ویترین رو به خیابان بازی را پخش کند تا کسانی که احیاناً مجبور هستند در خیابان باشند یا در محل کارشان حضور پیدا کنند حداقل بخشی از بازی را ببینند.

محمد صادق نورانی با بیان اینکه کمترین کاری است که ما می‌توانیم برای حمایت از این تیم و مردم کنیم، بیان کرد: امروز ملت ما یک دل هستند چرا که تیم ملی یک تیم واحد برای یک ملت واحد است و موفقیتش برای تمام ایران زمین است.

وی با بیان اینکه امیدواریم که امروز کام مردم ما توسط بچه‌ها شیرین شود، افزود: پیش بینی بازی سخت است چرا که تیم انگلستان در زمره پنج تیم برتر دنیا است، اگر بتوانیم یک مساوی بگیریم خواهیم توانست با برتری برابر ولز و مساوری با آمریکا هم صعود کنیم و جشن صعود تاریخی را بگیریم.

یک ملت یک تیم

ملت واحد تیم یک دست و تنها یک پرچم؛ این حرف قاطبه مردم استان سمنان است که امروز امیدوار هستند بار دیگر شاهد غیرت بازیکنان تیم ملی باشند.

یک خانم شهروند استان سمنان در این باره می‌گوید: فارغ از هر رنگ و موضوعی این تیم ملی ایران است که در زمین حضور پیدا می‌کند و برای ما همان قدر عزیز است که خاک این کشور و پرچم سه رنگ ایران، در نتیجه وظیفه‌مان است که حمایت کنیم.

طاهره میرزایی با بیان اینکه اصلاً نتیجه مهم نیست اینکه ما در بین کشورهای مطرح دنیا حضور داریم پا به پای تیم‌های قهرمان جهان و قاره‌ها می‌جنگیم و مبارزه می‌کنیم فارغ از هر نتیجه‌ای اولاً نماد توانمندی مردم ما است و ثانیاً نشان می‌دهد که ایران چقدر قدرت مند است و چه جایگاهی در عرصه‌های بین‌المللی دارد.

بیشتر بخوانید :   ترکیب ولز مقابل ایران مشخص شد/ حضور «مور» در زمین

پیش بینی مردم استان سمنان

مردم استان سمنان اما اهل پیش بینی مسابقات هم هستند با مردم که صحبت می‌کنید بسیاری شأن اعتقاد دارند که ایران حتی توان برد انگلستان را دارد. محمودرضا علوی در گفتگو با مهر با بیان اینکه بازی یک بر صفر به نفع ایران می‌شود، می‌گوید: اگر بتوانیم به خوبی دفاع کنیم و گل نخوریم در نیمه دوم می‌توانیم روی ضد حملات توسط طارمی گل بزنیم.

دیگر شهروند نیز با بیان اینکه ایران توان مساوی گرفتن را دارد به شرط اینکه به خوبی دفاع کنیم، می‌گوید: اگر بتوانیم دفاع خوبی کنیم که نتوانند به ما گل بزنند شاید بتوانیم روی ضد حملات کاری را صورت دهیم اما توقع اینکه انگلستان را ببریم شاید کمی دور از واقعیت‌ها باشد.

سمانه دیگر شهروند اما با خوش بینی تمام نتیجه بازی را دو بر صفر به نفع ایران می‌داند و معتقد است که تیم ما می‌تواند شگفتی ساز مسابقات باشد چرا که هم تجربه خوبی دارد و هم بازیکنان خوبی داریم.

دیگر پیش بینی‌ها هم نشان می‌دهد که مردم به تساوی در این بازی رضایت دارند تا بتوانیم ولز و آمریکا را با پیروزی پشت سر بگذاریم و همراه با انگلستان به دور بعد صعود کنیم.

4041230 - روایت یک تیم و یک ملت/ قومسی‌ها یک‌صدا گفتند «ایران»

پدیده‌ای به نام فوتبال

اما فوتبال چرا تا به این اندازه اهمیت دارد؟ یک کارشناس مطالعات اجتماعی در گفتگو با خبرنگار مهر، می‌گوید: ما برخی پدیده‌ها را داریم که قدرت اجماع دارند مانند جنگ، تراژدی‌ها، مناسک مذهبی و دینی، اقتصاد و … که یکی از آنها فوتبال است که شاید بعضاً قدرتش از خیلی مسائل اجتماع کننده دیگر بیشتر باشد لذا این قدرت اجماع است که اهمیت فوتبال را زیاد می‌کند.

علیرضا حاج اسماعیلی بیان کرد: هیچ چیزی در دنیا چنین قدرتی را ندارد که یک ملت و میلیون‌ها و حتی میلیاردها نفر را حول محور یک هدف واحد گرد هم بیاورد.

وی با بیان اینکه در برهه کنونی که بعضاً شاهد اتفاقاتی هستیم که کام مردم ما تلخ شده، فوتبال یک ظرفیت تمام عیار برای همدلی و اجماع حول محور ایران است، تاکید کرد: فوتبال معدود پدیده‌ای است که می‌تواند لر، کرد، ترک، بلوچ و ترکمن و فارس و … را گرد هم آورده و کاری کند که برای ساعاتی ضربان قلب یک ملت ۸۵ میلیون نفری نیز با یک ریتم بزند.

فریاد ایران ایران

این کارشناس گفت: امیدوار هستیم که مسئولان مکان‌هایی را برای گردهم آمدن مردم تدارک ببینند که گروه گروه مردم بیایند بار دیگر حول محور فوتبال وحدت و همگرایی خودشان را نشان دهند، هیجانات خودشان را بروز دهند فریاد ایران ایران سر دهند تا شاهد بهترین خاطرات باشیم.

مکان‌های مختلفی در استان سمنان برای پخش تلویزیونی فوتبال اختصاص یافته اما شهرداری‌ها چندان اطلاع رسانی خوبی در این زمینه نداشته‌اند و اندک اطلاعیه‌هایی از پخش گروهی مسابقه ایران و انگلیس در فضای مجازی قرار گرفته است که شاید از شاخص‌ترین آنها بتوان به گردهمایی بزرگ طرفداران تیم ملی در مسجد غربای شاهرود همراه با پخش زنده فوتبال اشاره کرد.

 

 

 
انتهای خبر ورزشی/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام