کد خبر:22278
پ

اصفهانی‌ها ۱۱۶روز هوای آلوده نفس کشیدند/ ثبت یک روز هوای پاک

مجله رادینه، کلانشهر اصفهان بر پایه آمار اداره کل حفاظت محیط زیست استان از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا سی‌ام آبان ماه طی ۲۴۶ روز یک روز هوای پاک، ۱۲۹ روز هوای سالم و ۱۱۶ روز هوای ناسالم داشته است. این درحالی است که این کلانشهر در مدت مشابه سال گذشته (تا پایان آبان ۱۴۰۰) بدون […]

3627511 - اصفهانی‌ها ۱۱۶روز هوای آلوده نفس کشیدند/ ثبت یک روز هوای پاک

مجله رادینه، کلانشهر اصفهان بر پایه آمار اداره کل حفاظت محیط زیست استان از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا سی‌ام آبان ماه طی ۲۴۶ روز یک روز هوای پاک، ۱۲۹ روز هوای سالم و ۱۱۶ روز هوای ناسالم داشته است.

این درحالی است که این کلانشهر در مدت مشابه سال گذشته (تا پایان آبان ۱۴۰۰) بدون ثبت یک روز هوای پاک، ۱۵۴ روز هوای سالم قابل قبول (سالم) و ۹۱ روز هوای ناسالم داشت.

ثبت ۱۱۶ روز هوای ناسالم در اصفهان طی هشت ماه امسال رکوردی در تعداد روز هوای آلوده این کلانشهر در یک دهه اخیر و حاکی از شرایط فاجعه بار آلودگی هوای اصفهان محسوب می‌شود.

نگاهی به آمار کیفی هوای کلانشهر اصفهان در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، اصفهان در ماه آبان ۲۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز ناسالم برای عموم شهروندان داشته و سهم این کلانشهر از روزهای قابل قبول تنها هفت روز بوده است.

۲۱ آبان ماه امسال و در پی ناپایداری‌های جوی و بارندگی‌ها، شاخص هوای کلانشهر اصفهان بر مدار سبز و پاک ثبت شد. آخرین باری که شاخص کیفی هوای این کلانشهر در وضعیت پاک ثبت شده بود ۲۶ دی ماه سال ۱۴۰۰ بود.

کلانشهر اصفهان در ماه مهر نیز ۱۸ روز هوای سالم با میانگین شاخص‌های بالاتر از ۹۰ AQI و ۱۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشت.

بیشتر بخوانید :   کودک کش‌ها این بار «کیان» را کشتند

همچنین ماه شهریور ۲۳ روز هوای سالم و هشت روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در این کلانشهر ثبت شد. ماه اَمرداد با ۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲۵ روز هوای سالم شرایط کیفی مناسب‌تری نسبت به ماه‌های دیگر سال جاری داشت.

بر پایه آمار موجود تیرماه سال جاری نیز با ثبت ۱۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۲ روز هوای ناسالم برای عموم شهروندان و ۱۲ روز هوای سالم، رکورددار بیشترین روزهای آلوده طی شش ماه ابتدایی امسال بوده است.

همچنین کلانشهر اصفهان از ابتدا تا ۳۱ فروردین ماه امسال ۱۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۵ روز هوای قابل قبول تجربه کرد و در سی و یک روزِ اردیبهشت ماه، ۱۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، سه روز هوای ناسالم برای عموم شهروندان و ۱۳ روز هوای قابل قبول داشت و در ماه خرداد نیز ۱۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۲ روز ناسالم برای عموم ۱۶ روز قابل قبول نفس کشید.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام