کد خبر:22287
پ

پنالتی‌های حساسی که از دست رفت/ انگلیس یک بار «داغ» دیده است!

  به گزارش مجله رادینه، برخی از ضربات پنالتی به ویژه آنهایی که ستاره‌های بزرگ از دست دادند، یکی از مهمترین لحظات تاریخ جام جهانی فوتبال از زمان آغاز اولین دوره آن در اروگوئه در سال ۱۹۳۰ تاکنون به شمار می‌رود. یکی از بی‌رحمانه‌ترین لحظات تاریخ فوتبال، لحظه‌ای که روبرتو باجو ایتالیایی در فینال جام […]

 

3824206 - پنالتی‌های حساسی که از دست رفت/ انگلیس یک بار «داغ» دیده است!

به گزارش مجله رادینه، برخی از ضربات پنالتی به ویژه آنهایی که ستاره‌های بزرگ از دست دادند، یکی از مهمترین لحظات تاریخ جام جهانی فوتبال از زمان آغاز اولین دوره آن در اروگوئه در سال ۱۹۳۰ تاکنون به شمار می‌رود.

یکی از بی‌رحمانه‌ترین لحظات تاریخ فوتبال، لحظه‌ای که روبرتو باجو ایتالیایی در فینال جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا تجربه کرد. لحظه‌ای که باجو هنوز آن را به تلخی به یاد می‌آورد. وی توپ را تیر افقی زد و باعث شد عنوان قهرمانی به برزیل برسد.

در فینال جام جهانی که در آمریکا برگزار شد تیم برزیل و همتای ایتالیایی اش به تساوی رسیدند و برای اولین بار در تاریخ جام جهانی، ضربات پنالتی باید قهرمان جهان را مشخص کنند.

در آن دیدار فرانکو بارسی اولین پنالتی را برای تیم ایتالیایی زد اما نتوانست به گل تبدیل کند. سپس جانلوکا پالیوکا، دروازه بان تیم ایتالیا با مهار ضربه مارسیو سانتوس، مانع از پیشرفت برزیلی‌ها شد.

دانیله ماسارو ایتالیایی پس از برخورد به دیوار کلودیو تافارل دروازه بان برزیلی به همین سرنوشت دچار شد و سپس نوبت به روبرتو باجو اسطوره رسید که از بالای تیر افقی عبور کرد تا سرانجام برزیل قهرمان جهان شود.

بیشتر بخوانید :   برگزاری تورنمنت کاسپین در ابهام/ تیم ملی فوتسال تا ۱۴۰۲ تعطیل شد؟

در جام جهانی مکزیک ۱۹۸۶، فرانسه توانست در ضربات پنالتی از سد برزیل در مرحله یک چهارم نهایی بگذرد. در این دیدار، گرچه ستاره فرانسه یعنی میشل پلاتینی، پنالتی خود را از دست داد، اما درخشش دروازه بان فرانسوی، ژوئل باتس باعث شد، این تیم راهی نیمه نهایی شود.

در مورد جام جهانی ۱۹۹۰ در ایتالیا، تیم انگلیس برای اولین بار پس از کسب عنوان قهرمانی در سال ۱۹۶۶ راهی نیمه نهایی جام جهانی شد. انگلیس در دیدار نیمه نهایی به تساوی ۱-۱ رسید. سپس در ضربات پنالتی مغلوب آلمان شد. در این بازی، ستوارت پیرس و کریس وادل از تیم انگلیس، پنالتی خود را از دست دادند.

 

 

 
انتهای خبر ورزشی/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام