کد خبر:22334
پ

موافقت ترکمنستان با عرضه مواد غذایی ایرانی در بازارچه باجگیران

  به گزارش مجله رادینه، محمد بهشتی منفرد اظهار کرد: مسئولان کشور ترکمنستان با عرضه تولیدات مواد غذایی کشورمان در بازارچه مرزی باجگیران شهرستان قوچان در خراسان رضوی برای ورود این اقلام به کشورشان موافقت کردند. رئیس دفتر نمایندگی شمال و شرق وزارت امور خارجه در مشهد افزود: این تصمیم مهم که سبب ورود تولیدات […]

 

4338819 - موافقت ترکمنستان با عرضه مواد غذایی ایرانی در بازارچه باجگیران

به گزارش مجله رادینه، محمد بهشتی منفرد اظهار کرد: مسئولان کشور ترکمنستان با عرضه تولیدات مواد غذایی کشورمان در بازارچه مرزی باجگیران شهرستان قوچان در خراسان رضوی برای ورود این اقلام به کشورشان موافقت کردند.

رئیس دفتر نمایندگی شمال و شرق وزارت امور خارجه در مشهد افزود: این تصمیم مهم که سبب ورود تولیدات غذایی کشورمان از این بازارچه مرزی می‌شود در پی رایزنی‌ها و تلاش‌های سفارت ایران در عشق آباد مرکز ترکمنستان اتخاذ شده است.

وی گفت: البته شرط مهم برای صادرات این اقلام، استاندارد بودن و داشتن تاییده‌های لازم بهداشتی معمول برای صادرات است که طبیعتاً از سوی مرزنشینان همچون گذشته رعایت خواهد شد.

بیشتر بخوانید :   مجلس باید با قدرت بیشتری قانون مجوزها را پیگیری کند

در همین رابطه رضا حقیقی، مسئول هماهنگی بازارچه‌های مرزی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: بازارچه مرزی باجگیران در ۲ سوی مرز ایران و ترکمنستان ۳۰ غرفه دارد که ۲۰ غرفه آن در بخش ایرانی بازار واقع شده است.

مسئول هماهنگی بازارچه‌های مرزی استانداری خراسان رضوی گفت: تا پیش از شیوع کرونا ارزش مبادلات مرزی در بازارچه مرزی باجگیران کمتر از سه میلیون دلار بوده و اهمیت این بازارچه بیشتر اشتغال زایی محلی و مبادلات مرزی شامل اقلام مصرفی غیریارانه ای است و جمعیت ترکمنستانی به عنوان گردشگر مایحتاج خود را از این پایانه تأمین کرده است.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام