کد خبر:22782
پ

جامعه امروزی به فضای فرهنگی نیاز دارد

مجله رادینه، علی قاسم زاده پیش از ظهر پنجشنبه در چهارمین نشست مشترک شهرداران کلان‌شهرها و رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها که در اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: تاریخ تحول شهرها در چهار دوره تقسیم می‌شود که دوره اول دوره شکل گیری شهرهاست و دوره دوم شهرهای صنعتی شکل گرفتند. وی با بیان اینکه مزیت […]

3915126 - جامعه امروزی به فضای فرهنگی نیاز دارد

مجله رادینه، علی قاسم زاده پیش از ظهر پنجشنبه در چهارمین نشست مشترک شهرداران کلان‌شهرها و رؤسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌ها که در اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: تاریخ تحول شهرها در چهار دوره تقسیم می‌شود که دوره اول دوره شکل گیری شهرهاست و دوره دوم شهرهای صنعتی شکل گرفتند.

وی با بیان اینکه مزیت شهرهای صنعتی تعداد کارخانه و توسعه صنعتی بود و اتاق فکر آنها توسط تکنوکرات‌ها اداره می‌شد، افزود: در اعتراض به شهرهای صنعتی، شهرهای پاک شکل گرفت و طرفداران محیط زیست خواهان خارج شدن صنایع از شهرها شدند و اکنون در دوره چهارم در دوره شهرهای فرهنگی قرار داریم.

شهردار اصفهان ابراز داشت: در دوره شهرهای پاک اتاق فکر توسط طرفداران محیط زیست بودند امروز در دوره شهرهای فرهنگی قرار داریم که مقصد اصلی گردشگری است و گردشگران دنبال جشنواره‌ها و موزه‌ها و فضای‌های گردشگری می‌گردند.

بیشتر بخوانید :   امدادرسانی به ۷۵۰ هموطن گرفتار سیلاب و آبگرفتگی

قاسم زاده با بیان اینکه بسیاری از مشکلات شهرها امروز از مسیر فرهنگی قابل حل است، تصریح کرد: مشکلات حمل و نقل و خدمات شهری و مدیریت پسماند از طریق الگوهای فرهنگی و ارتقای فرهنگ مردم میسر است، از این رو امروز جامعه ما به طور جدی به فضای فرهنگی در شهرها نیاز دارد و این خلاء در حوزه شهری احساس می‌شود.

وی اضافه کرد: در این دوره باید شهرها را از حیث فضای فرهنگی و اصلاح الگوی و کیفیت به سبک زندگی اسلامی سوق دهیم.

 

 

 
انتهای خبر/ منبع : مهر نیوز

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام