کد خبر:5058
پ

رگولاتوری حوزه فناوری اطلاعات به سازمان فناوری اطلاعات واگذار شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور در مراسم تکریم سرپرست سازمان فناوری اطلاعات ایران و معارفه محمد خوانساری به عنوان رئیس این سازمان با اشاره به مأموریت‌های اصلی وزارت ارتباطات، گفت: انتظارات ما در حوزه فناوری اطلاعات در سازمان فناوری اطلاعات ایران محقق می‌شود و این سازمان وظیفه سنگینی بر […]


3943455 - رگولاتوری حوزه فناوری اطلاعات به سازمان فناوری اطلاعات واگذار شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع‌پور در مراسم تکریم سرپرست سازمان فناوری اطلاعات ایران و معارفه محمد خوانساری به عنوان رئیس این سازمان با اشاره به مأموریت‌های اصلی وزارت ارتباطات، گفت: انتظارات ما در حوزه فناوری اطلاعات در سازمان فناوری اطلاعات ایران محقق می‌شود و این سازمان وظیفه سنگینی بر عهده دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اهمیت هوشمندسازی فرآیند ارائه خدمات دولتی به مردم، تحقق این مهم را نیازمند عزم ملی عنوان کرد و با بیان اینکه باید کاری کنیم که طعم شیرین فناوری به مردم چشانده شود، افزود: در چند سال گذشته کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات به خوبی توانسته‌اند این کار را انجام دهند و مردم نیز تا حدی لذت فناوری را چشیده‌اند.

زارع‌پور با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر در بخش دولتی هم کارهای بسیاری شده است، تصریح کرد: البته تحقق همه آنچه مربوط به حوزه فناوری و دولت الکترونیکی است بر عهده وزارت ارتباطات نیست و نیاز به همراهی همه دستگاه‌ها و عزم ملی دارد تا مردم بتوانند خدمات دولتی را به صورت الکترونیکی و هوشمند دریافت کنند.

وی برون‌رفت از مشکلات اداری را استفاده از فناوری اطلاعات عنوان کرد و افزود: راهی غیر از این برای شفافیت و از بین بردن فساد در کشور وجود ندارد و سازمان فناوری اطلاعات به همراه شورای اجرایی فناوری اطلاعات وظیفه پیگیری و انجام این مهم را به عهده دارند.

بیشتر بخوانید :   «آذری جهرمی» در پژوهشگاه ICT مشغول به کار شد

وزیر ارتباطات خطاب به معاونان و رؤسای سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات تاکید کرد: ما در جایی قرار گرفته‌ایم که می‌توانیم با توسعه کاربردهای فناوری اطلاعات زندگی را برای مردم لذت‌بخش کنیم و باید تمام تلاشمان را برای این منظور انجام دهیم. حمایت و خدمات سازمان فناوری اطلاعات به کسب و کارهای بخش خصوصی باید بر مبنای نقشه راه مشخص و با هدف ارائه خدمات هوشمند به مردم باشد.

زارع‌پور تاکید کرد: باید با بخش خصوصی واقعی کار را پیش ببریم به نحوی که خدمات ارائه شده اقتصادی باشد و ماندگار و مستمر بماند.

وزیر ارتباطات امنیت بسترهای ارائه خدمات را وظیفه سنگینی دانست که نبود آن می‌تواند باعث عدم اعتماد شود؛ وظیفه‌ای که برعهده سازمان فناوری اطلاعات قرار دارد.

وی یکی دیگر از مأموریت‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران را در دوره جدید، رگولاتوری فناوری اطلاعات عنوان کرد به نحوی که وظایف تمام بخش‌ها به صورت شفاف مشخص شود.

وزیر ارتباطات در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و قرآن کریم از زحمات محسن نادری‌منش سرپرست سابق سازمان فناوری اطلاعات ایران تقدیر و حکم انتصاب محمد خوانساری به ریاست سازمان فناوری اطلاعات ایران را اهدا کرد.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام