کد خبر:5450
پ

نخستین تصادف خودروی تسلا در وضعیت کاملا خودران ثبت شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ورج، در تصادف مذکور هیچ فردی زخمی نشد اما خودرو به شدت آسیب دیده است. سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا گزارش این تصادف را دریافت کرده است. در حال حاضر چند تحقیق درباره سیستم اتوپایلوت تسلا در حال انجام است. گزارش رویداد مذکور توسط مالک خودرو ثبت […]


3954411 - نخستین تصادف خودروی تسلا در وضعیت کاملا خودران ثبت شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ورج، در تصادف مذکور هیچ فردی زخمی نشد اما خودرو به شدت آسیب دیده است.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا گزارش این تصادف را دریافت کرده است. در حال حاضر چند تحقیق درباره سیستم اتوپایلوت تسلا در حال انجام است. گزارش رویداد مذکور توسط مالک خودرو ثبت شده است.

در این گزارش آمده است: خودرو در حالت FSD(سیستم کاملاً خودران) بتا قرار داده و هنگام چرخش به چپ، وارد لاین اشتباه شد و من (راننده) به یک خودرویی در لاین کناری برخورد کردم. خودروی من هشدار داد تا بپیچم بنابراین سعی کردم فرمان را بچرخانم تا از وارد شدن به لاین اشتباه جلوگیری کنم. اما سیستم خودران کنترل خودرو را برعهده گرفت و آن را وارد لاین اشتباه کرد. در نتیجه یک مانور غیر امن ایجاد شد و همه در معرض خطر قرار گرفتند. خودرو از سمت راننده به شدت آسیب دیده است.

بیشتر بخوانید :   نقش فناوری سنجش از دور در کمک به حل بحران تامین غذا

تصمیم تسلا برای آزمایش نرم افزار کمک راننده خود به نام FSD در جاده‌های عمومی همراه مالکان وسایل نقلیه ای که آموزش ندیده‌اند، انتقادات زیادی را به وجود آورده است. تاکنون این شرکت خودروسازی بارها آپدیت‌هایی برای نرم افزار ارائه و سپس آن را حذف کرده است.

تعداد زیادی ویدئو کلیپ در فضای آنلاین آپلود شده که نشان می‌دهد یک مالک خودروی تسلا از سیستم اتوپایلوت آزمایشی استفاده می‌کند.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام