کد خبر:6457
پ

برنامه مخفیانه «سیا» برای جمع آوری داده های شهروندان فاش شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از انگجت، ران وایدن و مارتین هاینریش سناتورهای آمریکایی این نامه را در تاریخ آوریل ۲۰۲۱ میلادی نوشته اند. بر اساس این نامه، اعضای کمیته اطلاعات سنای آمریکا پیش از این از سازمان سیا خواسته بودند تا درباره سوابقی که جمع آوری می کند، مقدار سوابقی که نگهداری می […]


3260854 - برنامه مخفیانه «سیا» برای جمع آوری داده های شهروندان فاش شد

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از انگجت، ران وایدن و مارتین هاینریش سناتورهای آمریکایی این نامه را در تاریخ آوریل ۲۰۲۱ میلادی نوشته اند.

بر اساس این نامه، اعضای کمیته اطلاعات سنای آمریکا پیش از این از سازمان سیا خواسته بودند تا درباره سوابقی که جمع آوری می کند، مقدار سوابقی که نگهداری می شود و ماهیت روابط سنا با منابع جمع آوری داده ها به مردم اطلاع دهد.

همچنین این سناتورها از «مدیر اطلاعات ملی» خواسته بودند پژوهش هایی که توسط یک سازمان ناظر به نام «هیئت نظارت بر آزادی های مدنی و حریم خصوصی»(PCLOB) انجا م شده را از حالت محرمانه خارج کند.

مدیر اطلاعات ملی (DNI) یک مقام دولت ایالات متحده در سطح کابینه است که طبق قانون اصلاحات اطلاعاتی و پیشگیری از تروریسم در سال ۲۰۰۴ به عنوان رئیس جامعه اطلاعاتی ایالات متحده و هدایت و نظارت بر برنامه اطلاعات ملی (NIP) فعالیت می کند.

«هیئت نظارت بر آزادی های مدنی و حریم خصوصی» در سال ۲۰۱۵ میلادی درخصوص ۲ برنامه مقابله با تروریسم سازمان سیا تحقیقات عمیقی انجام داده بود که بخشی از یک بررسی نظارتی عمیق تر تحت دستور اجرایی ۱۲۳۳۳ بوده اند. این دستور اجرایی در دوره ریاست جمهوری رونالد ریگان وضع شده که براساس آن قدرت سازمان های اطلاعاتی را گسترده تر می کرد.

بیشتر بخوانید :   قابلیت جدید دوربین پیکسل ۶ تایید شد/ پشتیبانی امنیتی ۵ ساله

طبق گزارش نشریه وال استریت، سازمان سیا به طور قانونی اجازه ندارد در داخل کشور آمریکا جاسوسی کند اما اطلاعات برخی از شهروندان آمریکایی در برخی از موارد، تحت حوزه نظارتی این سازمان قرار می گیرد.

به گفته سناتورها وجود چنین برنامه ای نه تنها از عموم مردم بلکه حتی از کنگره نیز مخفی شده بود. به گفته یک مقام اطلاعاتی، کمیته اطلاعاتی سنا از جمع آوری داده ها مطلع بود، اما احتمالاً جزئیات مربوط به ابزارهای به کاررفته برای جستجو داده های جمع آوری شده، مشخص نبوده است.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام