کد خبر:7822
پ

حل مشکل تمدید پروانه فعالیت اپراتورهای کوچک فاقد شبکه

‌به گزارش اینستاگرام فا، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: وزارت ارتباطات همواره مدافع فعالان و ارائه‌دهندگان خدمات در زیست‌بوم ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده، هست و خواهد بود. بخش خصوصی باید دولت را همراه خود بداند تا با تمام وجود در طرح‌های کلان مشارکت کند. وی ادامه داد: بر […]


1647674467 341 4039447 - حل مشکل تمدید پروانه فعالیت اپراتورهای کوچک فاقد شبکه

‌به گزارش اینستاگرام فا، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: وزارت ارتباطات همواره مدافع فعالان و ارائه‌دهندگان خدمات در زیست‌بوم ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده، هست و خواهد بود. بخش خصوصی باید دولت را همراه خود بداند تا با تمام وجود در طرح‌های کلان مشارکت کند.

وی ادامه داد: بر اساس یکی از بندهای قانون بودجه ۱۴۰۰ اپراتورهای مخابراتی که اعتبار پروانه آن‌ها در سال ۱۴۰۰ خاتمه می‌یافت باید برای تمدید پروانه هم مبلغ قابل توجهی به عنوان حق امتیاز می‌پرداختند و هم مبلغ حق‌السهم دولت برای آن‌ها ۱۰ درصد بیشتر لحاظ می‌شد در حالی که برای دیگر اپراتورهای مشابه که سررسید پروانه آنها سال ۱۳۹۹ یا ۱۴۰۱ بود چنین حکمی نبود.

بیشتر بخوانید :   خرید آنلاین سیم‌کارت هوشمند شاتل موبایل با IP استاتیک ممکن شد

وزیر ارتباطات افزود: این تکلیف، شرکت‌های کوچک فاقد شبکه را با بحران جدی مواجه کرده، امکان رقابت و تداوم حضور در بازار را از آن‌ها سلب و آن‌ها را از گردونه ارائه خدمات دسترسی به شبکه خارج می‌کرد.

زارع پور گفت: پیگیری‌های متعدد وزارت ارتباطات از مراجع مختلف و ارائه نظرات کارشناسی نهایتاً منجر به ارائه نظریه حقوقی معاونت قوانین مجلس شد. طبق این نظریه، شرکت‌های ServCo و MVNO که شبکه مستقل ندارند مشمول این حکم نخواهند بود و می‌توانند بدون دغدغه به ارائه خدمات خود برای تأمین ارتباطات و تسهیل دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات و انواع خدمات مبتنی بر آن ادامه دهند.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام