کد خبر:7868
پ

هکرهای مظنون به حمله انویدیا و مایکروسافت دستگیر شدند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ورج، مایکل او سالیوان کارآگاه پلیس لندن در بیانیه ای اعلام کرد: پلیس این شهر با همراهی همکارانش تحقیقاتی درباره یک گروه هکری انجام می دهد. ۷ نفر بین سن ۱۶ تا ۲۱ سال در ارتباط با این تحقیقات دستگیر و اکنون آزاد شده اند. البته تحقیقات ما […]


3821376 - هکرهای مظنون به حمله انویدیا و مایکروسافت دستگیر شدند

به گزارش اینستاگرام فا به نقل از ورج، مایکل او سالیوان کارآگاه پلیس لندن در بیانیه ای اعلام کرد: پلیس این شهر با همراهی همکارانش تحقیقاتی درباره یک گروه هکری انجام می دهد. ۷ نفر بین سن ۱۶ تا ۲۱ سال در ارتباط با این تحقیقات دستگیر و اکنون آزاد شده اند. البته تحقیقات ما در این زمینه ادامه دارد.

گروه هکری$Lapsus مسئولیت چند حمله بزرگ به شرکت های فناوری از جمله انویدیا، یوبی سافت، اوکتا و مایکروسافت را برعهده گرفته است.

چهارشنبه هفته گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می داد یک نوجوان ساکن آکسفورد رهبری این گروه را برعهده دارد. البته پلیس شهر لندن اعلام کرد نوجوان مذکور نیز بین افراد دستگیر شده، حضور داشته یا خیر.

بیشتر بخوانید :   نمایشگاه مجازی رایانکس برگزار می‌شود

به نظر می رسد هویت رهبر این گروه توسط مشتریان خشمگینی فاش شده که اطلاعاتی درباره او کشف و در اینترنت منتشر کرده اند.

طبق گزارش ها رهبر این گروه هکری سال گذشته وب سایتDoxbinرا خرید که در آن افراد می توانند اطلاعات شخصی کاربران دیگر را به اشتراک بگذارند یا بیابند.

به نظر می رسد این هکر در ژانویه سال جاری کنترل سایت مذکور را رها و تمام داده های Doxbin را در تلگرام فاش کرد. در نتیجه این اقدام کاربران این وب سایت نیز اطلاعات شخصی وی را فاش کردند.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام