کد خبر:8875
پ

لزوم ایجاد نگرش نوین اجرایی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، هادی ملکی‌پرست با بیان اینکه ایجاد زنجیره ارزش در پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات، افزایش میزان بهره‌وری و عملکرد را به همراه دارد، پیشنهاد «ایجاد زنجیره ارزش در پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات به روش جمع‌سپاری» را مطرح کرد و از طرح «ابر ایران» به عنوان نمونه‌ای […]


1653125307 255 3981919 - لزوم ایجاد نگرش نوین اجرایی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات، هادی ملکی‌پرست با بیان اینکه ایجاد زنجیره ارزش در پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات، افزایش میزان بهره‌وری و عملکرد را به همراه دارد، پیشنهاد «ایجاد زنجیره ارزش در پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات به روش جمع‌سپاری» را مطرح کرد و از طرح «ابر ایران» به عنوان نمونه‌ای موفق در پیاده سازی این روش نام برد.

وی با اشاره به وضعیت گذشته در توسعه شبکه ملی اطلاعات گفت: پیش از این دولت به عنوان کارفرما، وظیفه توسعه شبکه ملی اطلاعات را به عهده داشت و همواره با چالش‌های اساسی مانند جذب پیمانکار، تأمین اعتبار، نگهداری، سرویس، تحویل پروژه و نظارت مواجه بود و محدویت‌های منابع مالی، انسانی، ساختار سازمانی و مقررات و ضوابط همراه این پروژه بود.

بیشتر بخوانید :   بررسی مستقل رفتار آمازون با کارگرانش

ملکی پرست ایجاد نگرش نوین اجرایی در توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات را یک نیاز ضروری دانست و گفت: در گام نخست، باید دولت و بخش خصوصی نه به مثابه کارفرما و پیمانکار، بلکه به عنوان شریک در این پروژه ملی در کنار یکدیگر قرار بگیرند. در چنین شرایطی، سرمایه‌گذاری مشترک یا جمع سپاری، نگهداری و تداوم سرویس توسط بخش خصوصی، ارائه سرویس و بهره‌برداری ملی، نظارت و سیاست‌گذاری به شیوه مطلوب‌تری صورت می‌گیرد.

مدیرکل توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات، افزایش میزان بهره‌وری و عملکرد در توسعه شبکه ملی اطلاعات را منوط به کنار هم قرار گرفتن اعتبارات بخش دولتی و خصوصی دانست.

امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

×
واتساپ
پشتیبانی اینستاگرام